Lahingusse lähevad ka ülivanad tankid
Juba üsna Ukrainasse sissetungi algusest on näha, et Venemaa ei kohku tagasi ka väga vana lahingutehnika Ukrainasse saatmisest – mingit kahju need suudavad ikka teha ning sealjuures hukka saav elavjõud pole olnud probleem.
Analüütikud näevad Venemaa tankide renoveerimise tempo tõusu otsese vastusena Ukraina konfliktis rasketehnika suurtele kaotustele.
Vastuseks kaasaegsete tankide suurtele kaotustele käimasolevas sõjas on Venemaa hakanud aktiivselt kasutama vanemaid Nõukogude-aegseid tanke, sealhulgas T-54, T-55 ja T-62 mudeleid, mida on täiustatud nende lahinguefektiivsuse parandamiseks.
Briti luure aruannetes märgitakse, et Venemaa on alates invasiooni algusest kaotanud üle 3000 tanki, mis sunnibki kasutama oma ulatuslikke vanemate soomustatud sõidukite varusid, et säilitada operatiivvõimekus. Briti armee luureteenistused ja kaitseanalüütikud on rõhutanud seda strateegiat osana Venemaa laiemast lähenemisviisist, haldamaks oma sõjalise varustatuse eelist Ukraina ees, hoolimata nende vanemate tankide puudustest.
40ndate ja 50ndate rasketehnika saab moodsad silmad
Ladudest on välja tõstetud ja kasutuseks üles kõpitsetud T-54 ja T-55, mida toodeti esimest korda 1940. aastate lõpus, ja T-55, mis võeti kasutusele 1958. aastal. Need tankid, kuigi tehnoloogiliselt vananenud, pakuvad siiski teatud kasu lahinguväljal, eriti spetsiifilistes stsenaariumides, nagu asümmeetriline sõda, või kaitses. Hoolimata nende lihtsusest ja vananenud disainist, kasutatakse neid tanke, et kompenseerida kaasaegsemate mudelite kaotusi, peegeldades Venemaa võimet toetada pikaleveninud sõjalisi operatsioone suurte mahtudega.
Paljudele vanadele tankidele paigaldatakse ka läbi kolmandate riikide kohale smugeldatud öövaatlusseadmeid ja muud moodsamat tehnikat.