Leedust pärit kaaslavastaja liitus tiimiga Balti rakendusteatri kooli (BATS, Baltic Applied Theatre School) võrgustiku kaudu, mis on tänavu «Läbi linna» projekti rahvusvaheline partner. BATS-i loomeresidentuuri raames mängib Annelinna lugu Ühendkuningriikidest pärit etenduskunstnik Jordi Ripley, kes liitub professionaalse teatritrupiga Eestist.
Tartu kaardistamise neljaosalises tsüklis etenduv rännaklavastus Annelinnast ei jää viimaseks. Lavastaja Jaanika Tammaru välja arendatud rakendusteatri metoodika põhjal valmib ka õppematerjal ning lavastused Lätis ja Saksamaal. Juunikuise Annelinna rännaklavastuse järel tuleb oktoobris Eesti ja Läti piiril etendamisele rännaklavastus «Läbi linna: Valga + Valka». Seejärel jõuab Tartus 2021. aastal sisse töötatud formaat aga Darmstadti linna Saksamaale. Kolme linna rakendusteatri praktika sünteesitakse õppematerjaliks, mille järele tunneb huvi BATS, üle-euroopaline rakendusteatri kool.
«Nelja aastaga on tiim lavastuse formaati põhjalikult edasi arendanud. On suur rõõm näha, kuidas projekt saab üha rohkem rahvusvahelist tähelepanu. Tartu ühtehoidvad kogukonnad on eeskujuks tervele Euroopale,» arvas Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmiliini «Inimene ja oskused» juht Jaan Ulst. «See on puhas kultuurieksport!»
Rännaklavastuse «Läbi linna: Annelinn» etendused on kavas 1.–15. juunil, kokku kaheksal õhtul. Sel aastal saab publik valida eesti-, vene- või ingliskeelse etenduse vahel. Publikuga läbitakse Annelinna rohelust, kergliiklusteid, pargikesi, mitmekordseid maju, suuri sisehoove ning eriilmelisi tänavaid. Piletid on saadaval Piletilevis.
«Läbi linna: Annelinn» linnaruumiprojekt kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. «Läbi linna: Valga + Valka» on samuti osa Tartu 2024 põhiprogrammist, mida toetab Lõuna-Eesti kogukonna programm ja LEADER-i tegevusrühmad.