Otsust pooldas 157 saadikut, vastu oli 18 ja hääletuselt puudus 24 rahvaesindajat.
Vastuhääled tulid Vasakliidust, rohelistelt ja üks hääl ka Rootsi Rahvaparteilt, mis on osa valitsuskoalitsioonist.
Soome valitsus esitas parlamendile leppest lahkumise ettepaneku eelmise kuu lõpus. Lepe keelas jalaväemiinide kasutamise, varumise ja edastamise ning nägi ette, et taoline tehnika tuleb hävitada.
Eelmisel nädalal üles Soome parlamendi välisasjade komisjon, et toetab jalaväemiinide keelustamise leppest lahkumist. Komisjoni sõnul peab Soome praegusest julgeolekuolukorrast tingituna hindama ümber leppest tulenevad piirangud, mis võivad kahjustada riigi kaitsevõimet.
Komisjon tegi ettepaneku, et Soome võiks jätkata oma tugevat toetust jalaväemiine puudutavates humanitaaralgatustes, aidates näiteks kriisipiirkondasid miinidest puhastada. Saadikud kiitsid täna välisasjade komisjoni avalduse heaks.
Edasi peab leppest lahkumiseks otsuse kinnitama president Alexander Stubb, seejärel saadab Soome asjakohase teavituse ÜRO peasekretärile.
Stubb kaitses leppest lahkumist varem sel nädalal, öeldes, et julgeolekuolukord Soome 1300 kilomeetri pikkusel idapiiril on alates täiemahulise Venemaa agressiooni puhkemisest Ukrainas kardinaalselt muutunud.
«Reaalsus on lõpuks see, et meie naaberriigiks on agressiivne imperialistlik riik nimega Venemaa, mis ei ole ise Ottawa leppe liige ja mis kasutab ise jalaväemiine armutult,» ütles Stubb TVP-le.
Jalaväemiinide keelustamise leppest lahkumise on juba heaks kiitnud Eesti, Läti ja Leedu.