«Sügava kurbusega peame teatama, et meie liider Juan Brujo on meie seast lahkunud,» kirjutas bänd Instagramis. «Juan sai esmaspäeva varahommikul südamerabanduse. Kiirabi toimetas ta lähimasse haiglasse Lääne-Virginia osariigis Wheelingis, kuid hoolimata meditsiinimeeskonna suurimatest pingutustest suri ta täna hommikul.»
«Tema perekond, sõbrad ja bändikaaslased on muserdatud ja soovivad privaatselt leinata, tänades fänne armastuse ja toetuse eest,» jätkati avalduses. «El Brujo on surnud. Elagu El Brujo!»
Ehkki Brujería on Ameerika bänd, laenavad nad suuresti Mehhiko kultuurist, sest ka bändi mitmed liikmed on hispaanlased ja ladina-ameeriklased. Bändi nimi tähistab hispaania keeles «nõidust».
Brujería endiste liikmete hulka kuuluvad ka mitmed prominentsed muusikud, kes on hiljem liikunud teistesse bändidesse, sealhulgas Fear Factory kitarrist Dino Cazares ja trummar Raymond Herrera, Faith No More basskitarrist Billy Gould, Carcassi kitarrist ja peamine laulukirjutaja Jeff Walker ja paljud teised.
Juan Brujo sündis 1963. aastal ja oli Brujería keskne tegelane alates bändi loomisest üheksakümnendatel. Aastate jooksul on grupp, millest sai üks nähtavamaid hispaaniakeelseid death metali ja grindcore bände, sageli sattunud avalikkuse huviorbiiti, sest Brujería laulusõnad kõnelevad suuresti seksist, satanismist ja narkootikumidest.
Brujería tuntuimate lugude hulka kuuluvad laulud «Matando Güeros», «La Migra», «Marijuana» ja «Demoniaco», millest osa kõneleb Mehhiko narkokaubandusest, kusjuures bändi liikmed identifitseerisid end ise nö võltsnarkoparunidena.
Pärast pausi naasis Brujería stuudiosse 2016. aastal, misjärel pälvisid nad laialdast tähelepanu oma laulu «Viva Presidente Trump!» tõttu. Brujo ja Brujería trummar Pat Hoedi kirjutatud laul kritiseeris toonast presidendikandidaati karmilt, muuhulgas kõlavad laulus read: «Kui Trump võidab, küüditab ta kõik / Ta vihkab minu rassi, ta armastab nende raha / See hull güero (valgenahaline) alustab sõda.»
Seetõttu nähti Juan Brujos omamoodi autoriteeti mässajate hulgas.
Pärast Trumpi valimisvõitu avaldasid nad laulu «Amaricon Czar»: «Täna on meil uus president / Rikas, liialt enesekindel güero, venelastega läbisegi / Kas ta on kommunist? / Kuradi venelaste eeslite suudlemine, kuidas temast president sai? / Ma olen kindel, et ta pettis.»
Kuus kuud hiljem paljastas Juan Brujo ühes intervjuus, et president «saatis salateenistuse või FBI minu majja, vestid ja relvad käes, et minuga lauludest rääkida». Agendid külastasid ka tema ema maja, midagi, mis oli laulja sõnul «natuke hirmus, aga ma ei kartnud».