Venelased on viimasele ajal kaotanud mitmeid lennukeid, kuna lennuvägi on hakanud võtma riske, tulles rindele lähemale. Kas ukrainlased on pidanud nende tabamiseks tulema tehnikaga samuti rindele lähemale ning ka nemad on seetõttu oma tehnikat kaotanud?
Lühike vastus on jah. Kuna ka Vene poolel napib suutükimoona, siis on nad hakatud kasutama rohkem õhutoetust. See on olnud efektiivne, aga tuleb koos riskidega ja Vene pool on kaotanud lennukeid. Kuidas täpselt on Ukraina neid lennukeid taevast alla võtnud, see on õnneks veel uduloori taga, sest muidu suudaks ka Vene pool oma toimetusi vastavalt ümber seada. Mitteametlikult on kuulda olnud ühe Patriot-laskeseadeldise kaotusest Ukraina poolelt ja just rindele suhteliselt lähedalt. Kui see tõele vastab, siis võib eeldada, et just Patriotiga neid Su-34 ja Su-35 lennukeid alla lastigi. Nii et ka Ukraina on pidanud võtma riske ja tooma need väga tähtsad õhukaitseseadmed rindele lähemale, kus nad on haavatavad.
Ka siit võib välja lugeda, et Ukraina armee uus juht on hakanud rohkem riskima, kuna talle on pandud ülesandeks, et rindel tuleb midagi saavutada?
Väga raske on seda analüüsi teha ja midagi eeldada või arvata. Võimalik, et see juhivahetus oli lihtsalt poliitiliselt vajalik käik, näitamaks, et mingi muutus on ette võetud pärast eelmise suve vasturünnaku ebaõnnestumist. Kogu maailm ootas sellelt suviselt pealetungilt ju väga palju, paraku ei saanud ukrainlased siiski Vene väga põhjalikult ehitatud kaitserajatiste teistest ja kolmandatest liinidest üle. Ilmselt teavad isegi Ukrainas vaid väga vähesed inimesed seda, kas uus Ukraina kaitseväe juhataja sai mingid konkreetsed suunised selle kohta, mida ta peab ellu viima või oli see selline poliitilise tasandi ümbermängimine ja uuel juhatajal on siiski vabadus planeerida tegevusi lähtuvalt sõjalistest prioriteetidest ning otstarbekusest.