Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee täiskogu III osaistungil osalevad Eesti delegatsiooni esimees Liisa-Ly Pakosta ning liikmed Eerik-Niiles Kross, Aleksei Jevgrafov, Reili Rand ja Tõnis Lukas.
Euroopa Nõukogu
Euroopa Nõukogu on rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi 1949. aastal eesmärgiga kaitsta inimõigusi, õigusriiki ja demokraatiat. Tegemist on eraldiseisva organisatsiooni, mitte ELi institutsiooniga.
Prantsusmaal asuvasse Strasbourgi pesa teinud Euroopa Nõukokku kuulub 46 riiki. Eestist sai Euroopa Nõukogu liikmesriik 14. mail 1993. aastal. Venemaa visati Euroopa Nõukogust välja 2022. aasta märtsis, kohe pärast Ukrainas agressioonisõja alustamist.
Peamiseks Euroopa Nõukogu tööriistaks on liikmesriikide vahel kokku lepitud siduvad konventsioonid ja lepingud, millest kõige olulisem on Euroopa inimõiguste konventsioon.
Euroopa inimõiguste konventsiooni põhimõtete kaitse eest on väljas Euroopa Inimõiguste Kohus, kuhu saavad pöörduda kõik Euroopa Nõukogu liikmesriikide kodanikud, kelle õigusi on rikutud.
Euroopa Nõukogu juhtorganid on ministrite komitee ja parlamentaarne assamblee. Organisatsiooni tööd korraldab sekretariaat. Uus peasekretär võtab teatepulga üle Horvaatia endiselt välisministrilt Marija Pejčinović Burićilt, kes valiti ametisse 2019. aasta juunis.