Ühiskonnauuringute instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS-i iganädalase küsitluse viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 27,5 protsenti, EKRE-t 19,2 protsenti ja Reformierakonda 17,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.
Isamaa toetus on viimased viis nädalat vähehaaval langenud ning on praegu võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga 2,1 protsendipunkti võrra madalam ja teisel kohal olev EKRE jääb Isamaast 8,3 protsendipunkti kaugusele
Tegemist on nelja nädala koondtulemusega, kuid kui arvestada vaid viimase nädala numbreid, on Isamaa ja EKRE vahe veelgi väiksem. Nimelt viimase nädala tulemuste põhjal toetab Isamaad 26,9 protsenti, EKRE-t 20,2 protsenti ja Reformierakonda 18,6 protsenti.
Viimase nelja nädala koondtulemuse põhjal järgnevad esikolmikule Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 14,4 protsendiga, Keskerakond 10,8 protsendiga ning Eesti 200, kelle toetus on 5,1 protsenti.
Koalitsioonierakondi toetab kokku 37,3 protsenti ning opositsioonierakondi 57,5 protsenti vastajatest.
Tartu ülikooli politoloogia kaasprofessori Martin Mölderi sõnul pole sarnaselt eelnevale nädalale ka praegu suuremaid trende erakondade toetusmaastikul märgata. «Ainsa pikemaajalise muutusena on näha, et toetustabeli tipus oleva Isamaa reiting on viimastel kuu jooksul mõnevõrra kahanenud. Paralleelselt on kasvanud ka eelistuseta valijate osakaal ning kuna ühegi teise erakonna toetajate absoluutarv ei ole samal perioodil märkimisväärselt kukkunud, võib oletada, et osad Isamaa toetajad on leidnud oma tee hetkel erakondliku eelistuseta valijate hulka,» märkis Mölder.
Nii EKRE kui ka Reformierakond, kelle mõlema toetus jääb alla 20 protsendi taseme, on Mölderi sõnul viimasel nädalal mõnevõrra oma positsiooni parandanud, kuid kummagi puhul ei saa praegu rääkida mingist kasvurendist. Pigem säilitatakse oma positsiooni ning üksteisega kerget vahet, mis on alates Kaja Kallase idavedude skandaalist olnud EKRE kasuks.