«Iraani peamised tuumaenergia rikastamisvõimalused on täielikult hävitatud. Lähis -Ida riiukukk Iraan peab nüüd rahu tegema,» ütles USA president Donald Trump Valgest Majast tehtud telepöördumises pärast rünnakuid.
Toome ära rea USA sekkumisele järgnenud reaktsioone.
Ühendkuningriigi peaminister Keir Starmer kutsus USA rünnakute järel Iraani tuumaobjektidele Iraani naasma läbirääkimiste laua taha.
«Iraanil ei tohi kunagi lasta tuumarelva välja töötada ja USA on võtnud meetmeid selle ohu leevendamiseks,» kinnitas Starmer sotsiaalmeediaplatvormil X. Ta lisas, et prioriteediks on piirkonna stabiilsus.
«Me kutsume Iraani üles tulema tagasi läbirääkimiste laua juurde ja leidma diplomaatiline lahendus, et kriis lõpetada.»
Saudi Araabia väljendas suurt muret USA rünnakute järel Iraani tuumarajatistele.
«Saudi Araabia Kuningriik jälgib suure murega arenguid lähedases Iraani islamivabariigis, mis tulenevad Iraani tuumarajatiste ründamisest Ameerika Ühendriikide poolt,» postitas Saudi välisministeerium sotsiaalmeediaplatvormil X.
Iraani välisminister Abbas Araghchi mõistis USA rünnakud hukka, nimetas neid ennekuulmatuteks ning ütles, et tema riigil on õigus kaitsta oma suveräänsust.
«Täna hommikul toimunud sündmused on ennekuulmatud ja neil on igavesed tagajärjed,» kirjutas ta sotsiaalmeediaplatvormil X, lisades, et selline USA teguviis on seadusetu ja kriminaalne.
«Kooskõlas ÜRO põhikirjaga ja selle sätetega, mis võimaldavad seaduslikku vastust enesekaitseks, jätab Iraan endale kõik võimalused kaitsta oma suveräänsust, huve ja rahvast,» kinnitas Araghchi.
Iraani aatomienergiaamet nimetas samal ajal USA rünnakut «barbaarseks teoks, mis rikub rahvusvahelist õigust».