«Vandalismiakt RAF Brize Nortonis on häbiväärne,» kirjutas Starmer sõnumirakenduses X (endine Twitter) pärast seda, kui kampaaniagrupp Palestine Action oli postitanud video, millel on väidetavalt näha nende aktivisti sisenemas Oxfordshire’is asuvasse Kuningliku Õhuväe (RAF) baasi.
Video põhjal pihustavad baasis tõukeratastega ringi sõitvad aktivistid ühele lennukile punast värvi.
«Palestine Action tungis RAF Brize Nortonisse ja kahjustas kahte sõjalennukit,» teatas grupp, mis on varem korraldanud mitmeid aktsioone protestiks Suurbritannia rolli vastu Iisraeli ja Hamasi vahelises Gaza sõjas.
«Me mõistame selle vandalismi Kuningliku Õhuväe varade suhtes hukka. Teeme tihedat koostööd politseiga, kes uurib juhtunut,» ütles kaitseministeerium.
Kohalik politsei kinnitas, et on algatanud uurimise seoses kriminaalse kahju tekitamise ja sissemurdmisega.
RAF Brize Norton tegutseb õhk-õhk tankimisjõudude keskusena ja toetab välisoperatsioone, sealhulgas lende Suurbritannia suurimasse õhuväebaasi Lähis-Idas – RAF Akrotirisse Küprosel.
Briti meedia andmetel oli üks vandaliseeritud lennukitest õhutanker Airbus Voyager.
«Hoolimata avalikust kriitikast Iisraeli valitsuse suhtes jätkab Suurbritannia sõjalise kauba saatmist, luurelennukite lende Gaza kohal ning USA/Iisraeli hävitajate tankimist,» seisab Palestine Actioni avalduses.
«Suurbritannia ei ole üksnes kaassüüdlane, vaid aktiivne osaline Gaza genotsiidis ja sõjakuritegudes kogu Lähis-Idas.»
Mais võttis grupp vastutuse vandalismi eest USA sõjalennuki kallal Iirimaal.
Starmeri Tööpartei valitsus peatas mullu septembris ligikaudu 30 Iisraelile relvade eksportimise luba 350st, viidates ohule, et neid võidakse kasutada rahvusvahelise õiguse rikkumiseks.
Siiski jätkab Suurbritannia F-35 hävitajate tarneahela varustamist komponentidega, millest saab kasu ka Iisrael.
Iisrael on korduvalt eitanud süüdistusi genotsiidis, mis on seotud nende 20 kuud kestnud sõjalise kampaaniaga.