Pööra tähelepanu ka sõiduki klaasipuhastitele, mis on talvistes karmides oludes tööd teinud, et need oleksid valmis kevadisteks vihmadeks. Kui klaasipuhastajad jätavad esiklaasi puhastades jooni, on aeg need vahetada, sest vigane klaasipuhastaja rikub ka esiklaasi pinda ja tekitab nähtavuses probleeme.
3. Arvesta heitlike ilmaoludega
Kuigi päeval paistab päike ja tunne on kevadine, siis päikese loojudes võib temperatuur langeda alla nulli ning teedele tekkida kiilasjää. Sellega peaks arvestama, sõites nii linnas kui maanteel. Isegi kui stardid pärastlõunal sooja päikesepaistega Tallinnast, võivad teed Tartusse jõudes juba jääs olla. Kevade tulekuga suurenevad ka seda tüüpi õnnetused, kus juht muutub hajameelseks, ei arvesta adekvaatselt ilmastiku- ja liiklusolusid või ei märka teist sõidukit, kuna päike pimestab.
4. Kohanda oma sõidustiili ja vali õige sõiduasend
Kevadpäike võib su vaatevälja hetkega muuta, näiteks siis, kui tuled tunnelist või varjust välja või sõidad metsaservast lagedale alale. Seepärast tuleks olla eriti tähelepanelik teelõikudel, kus valgustingimused äkitselt muutuvad. Kui tead, et päike paistab madalalt silma, kohanda istmeasendit ja rooli kõrgust nii, et päikesesirmist oleks maksimaalne abi. Samuti tasub hoida varuga pikivahet, sest pimestatud olekus võib reageerimisaeg olla pikem. Sõidu ajal tuleks vältida ka nutiseadmete või muude tähelepanu hajutavate asjadega tegelemist – iga sekund võib osutuda kriitiliseks.
Lisaks peab Kirsiste sõnul kevadel arvestama liikluses rohkem ka jalakäijate ja ratturitega. «Tänavail on juba esimesed kevadekuulutajad, mootorratturid. Panen autojuhtidele südamele eriti tähelepanelik olla, sest pärast pikka talve võib olla meelest läinud, et ka mootorrattad või -rollerid liikluses osalevad. Neid võib olla liikluses raske märgata, tavalistest ratastest rääkimata.»