«Looduse pildistamine on väga mõnus ja mediteeriv tegevus, sest selleks tuleb aega võtta. Ei saa läbi metsa tormata, tuleb astuda teerajalt paar sammu kõrvale, võtta hoog maha ja märgata,» kirjeldab Savisaar looduse pildistamise üldisi põhimõtteid.
Vaata ringi ja leia, mis sind köidab
Fotograafia on märkamise kunst, mis tähendab, et erinevaid objekte tuleb vaadata ja otsida nendest just seda detaili, mis pilku köidab. Seega tuleb võtta looduses käies aeg maha.
Äkki kasvavad näiteks kaks puutüve koos maast välja ja meenutavad kellegi jalgu. Seejärel leida detaile, mida näidata ja mõelda, kuidas seda kujutada, sest objekte ei pea üldse näitama nii nagu need tegelikkuses on. Pilti ja maailma võib näidata ka tagurpidi.
Katseta erinevaid režiime ja vaatenurki
Kui objekt valitud, tuleks proovida erinevaid režiime ja võttenurki. Näiteks tärkava taime pildistamiseks tasuks proovida liikuda nutitelefoniga taime tasandile või keerata telefon tagurpidi nii, et kaameraläätsed on justkui vastu maad. Nii saab võimalikult madala võttenurga, mis pildil kohe eristub.
«Režiimidest soovitan proovida kõiki optilisi läätsi (0,6x, 1x, 5x) ning kasutada ka portreevõtet, mis tausta häguseks teeb ja subjekti fookusesse toob. Kui tehnilisemalt rääkida, siis võiks lülitada sisse HDR-i, mis loob foto just sellisena nagu palja silmaga näha on – nutitelefon teeb selleks mitu pilti ning kleebib need kokku, andes tõetruu tulemuse,» soovitab Savisaar.