«Igati sümboolne, et just Eri Klasi juubeliaastal saame siin laulukaare nõlval avada maestro mälestuspingi, kus istudes on hea meenutada, millise võimsa pärandi ta endast Eesti kultuuri ja ühiskonda tervikuna maha jättis,» ütles Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja, «õigupoolest oli juba mälestuspinkide projektiga alustades ilmselge, et siia peab tulema ka Eri Klasi nimeline pink – nüüd ongi selle jaoks käes täpselt õige aeg.»
Ariel Klas rõhutas, et kultuur ja muusika, eriti Lauluväljak ja meie rahva lauluühiskond ning Ernesaks olid Eri Klasile elu suured väärtused. «Erile tähendasid sümbolid väga palju. See, et tänasest on tema nimeline sümbol Lauluväljakul toob mulle kui Eri lesele suurt austust ja rõõmu. Tean, et Eri oleks selle üle väga õnnelik!»
Mälestuspingi avamisega maestro Klasi juubeliaastal jätkub SA Tallinna Lauluväljaku ning Kultuuripartnerluse SA koostööprojekt, mille raames on viimastel aastatel Lauluväljakule rajatud juba kümme mälestuspinki Eesti muusikaelu suurkujudele ning ühekordse toetuse saanud Eesti kultuurielu noored talendid. Eri Klasi nimelise pingiga käib kaasas stipendium, mille pälvivad Glasgows õppiv klarnetist Isabella Runge ning Londonis õppiv lauljanna Liisa Žigurs.
Täna keskpäeval avatud Eri Klasi mälestuspink on juba üheteistkümnes muusikaelu suurkujudele pühendatud pinkidest Lauluväljakul. SA Tallinna Lauluväljaku ja Kultuuripartnerluse SA koostööprojekti raames on Lauluväljakule juba varasemalt jõudnud Roman Toi, Alo Mattiiseni, Miina Härma, Ülo Vinteri, Ester Mägi, Heli Läätse ja Peeter Sauli, Kuno Arengu, Venno Laulu, Mihkel Lüdigi ning Cyrillus Kreeki nime kandvad mälestuspingid.
Koostööprojekti raames on toetust saanud mitmed välismaal õppivad noored eesti muusikud, kokku juba enam kui 50 tuhande euro ulatuses.