Eurosaadiku hinnangul on Euroopa Liidul hetkel kõige targem mitte lasta fookusest välja vajuda Vene agressioonil Ukraina vastu ning Ukraina abistamisel. «USA aktiivne osalus Iraani ründamisel ja Iisraeli toetamisel tähendab paraku nende abi ja tähelepanu vähenemist Ukraina suunal ja Euroopa asi on see korvata,» lisas Paet.
«Hoolimata kaua räägitud Iraani liitlassuhtest Venemaa, Hiina ja Põhja-Koreaga, on nüüd pärast Iisraeli ja USA rünnakuid Iraani tuumaobjektide vastu selge, et Iraani tuumavõimekus on saanud tõsise löögi ning sellest toibumine isegi praeguse poliitilise režiimi ja ambitsiooni säilimise korral võtab aastaid,» rääkis Paet.
Tema sõnul Iraani poliitiline režiim arvestab aga riskiga, et ülekaaluka USA ja Iisraeli rünnaku korral võib ajatollade režiim kukkuda, sest vähemalt poolel Iraani ühiskonnast poleks selle vastu midagi, et võim riigis muutuks. «Arvestades Iraani režiimi pikaajalist repressiivset käitumist omaenda inimeste suhtes.»
Eurosaadiku sõnul Iraani režiimi nõrgenemine sobib ka Araabia poolsaare riikidele eesotsas Saudi Araabiaga, kes on Iraani režiimiga rivaalitsenud aastaid.
«Samas Venemaale ja Hiinale on Iraanis toimuv ebameeldiv hoiatus. Lähedase autoritaarse režiimi kõigutamine ja võimalik kukkumine võib tekitada tahtlikke või tahtmatuid paralleele,» lausus Paet.
Paeti sõnul ei ole Iraanil suurt võimalust USAle ja Iisraelile tõsisel määral vastu hakata. «Sest edukate rünnakute jätkumise korral satub ohtu ajatollade režiimi eksistents üleüldse ning Iraanil ei näi olevat just liiga palju tegelikke liitlasi, kes oleksid ajatollade nimel valmis pea tulle pistma,» rääkis Paet. Ta lisas, et Venemaa põhiaur läheb ukrainlaste tapmisele ning Hiina distantseerub.
«Seega tuleb Iraani režiimil esialgu ellujäämise nimel leppida tuumavõimekuse ambitsioonide ulatusliku kahjustamisega. Nii nagu see ajaloos varemgi on olnud.»