Aastaid on Soomer osalenud Saksamaa meistrivõistluste (IDM), kuid eelmisel aastal tihendas ta oma suhteid BMW-ga ning liitus ka nende meeskonna kestvussõitudel. Tänavu on ta BMW palgalehel EWCs osaleva meeskonna varusõitja.
Mis tähendab, et kui põhikoosseisu luud-liikmed on terved, võidakse Viimsi meest tehasetoega eravõistkondadele välja laenata, et ta vaid testitööd tehes rooste ei läheks.
Selle stsenaariumi kohaselt leidis Soomer end EWC-sarja teise etapi stardinimekirjast, ehk täpsemalt Belgia 8-tunni sõidult, mis peeti sel nädalavahetusel Spa-Francorchamps ringrajal. Koos Soomeriga kihutasid Saksa võistkonna CHAMPION-MRP-TECMAS värvides veel Jan Bühn ja Leandro Mercado, kes on IDM-sarjas Soomeri tiimikaaslane.
CHAMPION-MRP-TECMAS lõi teisel etapil kaasa klassis Superstock, milles võistlevad mootorrattad erinevad põhiklassist Formula EWC eeskätt elektroonika, rehvide ja vabamate tehniliste tingimuste poolest. «Standard-klassis sõidame põhimõtteliselt poerattaga ja rehvid on kõigil ühesugused,» selgitab Soomer pressiteates.
«Vähesel määral erineb ka tsiklite mootorite juhtelektroonika, ent põhierinevus tuleb siiski rehvidest ja boksipeatuste kiirusest. Rehvid on põhiklassis vabad ja boksipeatus standardklassist kiirem, sest Formula EWC ratastel võib kasutada kiiremat rattavahetust võimaldavaid lahendusi, mis pole standardklassis lubatud,» räägib Soomer, et kui mõned detailid kõrvale jätta, siis on Superstock-klassi BMW M 1000 RR väga sarnane tsiklile, mida hommepäev võib igaüks esindusest kaenlasse haarata.
Belgia etappi iseloomustasid muutuvad olud, millest oskasid Standard-klassis enam kasu lõigata just Soomer ja tema tiimikaaslased, kes lõpetasid võistluse oma klassi esi- ja üldarvestuse kaheksanda kohaga, kaotades võitjale kuue ringiga. «Meie jaoks kulges võistlus suuremate draamadeta,» nentis Soomer pärast võistlust. «Minu jaoks oli ärevaim moment ehk siis, kui sõidu algfaasis üle äärekivi lõikamine kombinesooni airbag’i lahti lõi, mistõttu sõitsin üksvahe nagu täispuhutud Michelini-mees.