Eriti äge, et need saavutused on tulnud nii suve- kui ka talialadel, nii individuaal- kui ka võistkonnaaladel. Pariisi olümpial saavutas parima tulemuse kümnevõistleja Janek Õiglane, kelle viienda koha väärtus ei piirne protokollis seisva tulemusega, vaid kätkeb endas kindlasti ka kõiki neid ainulaadseid emotsioone, mida just tema oma võistlemisega suudab Eesti spordisõpradele pakkuda. Selles vallas Õiglasele Eestis vastast pole. Ning maailmas on vähe sportlasi, kes Stade de France’i vakatama panemisega hakkama saavad. Õiglane sai.
Johannes Erm tegi muidu suurepärase hooaja, aga kuuenda kohaga lõppenud olümpia läks veidi untsu. EM-tiitel ja kümnevõistlejate maailma tuuri esikoht olid piisavad, et Erm võitis aasta meeskergejõustiklase tiitli.
Kes on kahe kümnevõistleja peamine ohustaja? Kas aasta jooksul neljal erineval tiitlivõistlusel (MM, EM, OM, lühiraja MM) finaali jõudnud ujuja Kregor Zirk? Või aasta alguses täiesti ootamatu EM-hõbedaga šokeerinud iluuisutaja Aleksandr Selevko? Või kiiruisutaja Marten Liiv, kelle EM-hõbe polnud küll nii ootamatu, aga vägev ja vinge?
Kahevõistlejal Kristjan Ilvesel tiitlivõistlust tänavu polnud, aga MK-sarja kokkuvõttes saavutatud viies koht on stabiilsuse väärtustajate silmis kõva argument. Vormelipiloot Paul Aron lõpetas F2 MM-sarja kolmanda kohaga ja teenis lepingu F1 tiimilt Alpine’ilt, kelle testsõitjana ta tööle asub.
Sarnaselt Aroniga on ka võistkonnaalade esindajate suurimaks saavutuseks tingimata mitte medal, vaid selja taha jäetud maamärk. Henri Drellist sai teine eestlane korvpalliliigas NBA (tõsi, mänge kogunes ta arvele esialgu vaid neli), Karol Mets võitis St. Pauli põhimehena jalgpalli 2. Bundesliga ja mängib nüüd Saksamaa kõrgliigas.
Eesti jalgpallikoondise esiväravavaht Karl Jakob Hein mängis suvel Arsenali USA-turneel nii hästi, et jäi silma Valladolidi Realile, kelle eest on teinud Hispaania kõrgliigas ridamisi supermänge ja -tõrjeid. Ning ei saa välistada, et kellegi jaoks oli aasta meessportlane hoopis novembri alguses Monacos maailma pokkeriässad kotti pannud ja kahe turniiriga 7,3 miljonit eurot võitnud Vladimir «Gambledore» Korzinin.
«Spordiaasta tähed 2024»
- Otsesaade 29. detsembril
- 18.30–19.30 Duo 5 ja Postimees
- 19.30–22.00 Kanal 2 ja Postimees
- Selguvad Eesti aasta sportlased, muusikalised etteasted, meenutused 2024. spordiaasta tipphetkedest