Ameerika üks-üks mängu peamine eesmärk, mida mängijatelt nõutakse, on kolmesekundiala ründamine. Nende jaoks on edukas üks-üks olukord, kui mängija suudab kasvõi ühe jalaga siseneda kolmesekundialasse. Seda on õpetatud Kobe Bryantist kuni Jayson Tatumini välja. See on nende jaoks üks olulisemaid asju,» rääkis Evart millele USA korvpallis rõhku pannakse.
«Lisaks jäi meelde, et neil on pingil palju treenereid, kes teevad statistikat selle kohta, mis tavastatistikas ei kajastu – ründevigade välja võtmine, deflection’id (näpu vahele saamised – toim.) ning lauavõitluses palli puuted. Kõige olulisemad on nende jaoks ründevead ja deflection, mida nad ka eraldi treeningutel harjutavad.
Kehalise ettevalmistuse osas sain veel enam kinnitust enda mõtetele, et treeneril peab olema väga usaldusväärne ÜKE-treener, kellega koostöös plaanid paika panna. See on nii täppisteadus, et mis ajahetkel mida teha tuleb. Eks treenerina tahad ikka protsessiga sina-peal olla, aga tuleb usaldada õiget inimest,» rääkis Evart.
Ta lisas: «Brinec rääkis palju venitamisest, tema soovitas staatilisest venitusest hoiduda – pigem just pöörata tähelepanu nii-öelda mobility harjutustele. Selle kinnituseks tõi ta välja põhimõtte, et korvpallurid peavad tegema kõiki liigutusi full motion – nii pikk sirutus kui võimalik ehk jõusaalitrenn pidigi olema kui venitustrenn.»
Evarti sõnul on temaga pärast Leedus stažeerimist suheldud ning ka huvi üles näidatud. «Mõne inimesega olen suhelnud ning on ka uuritud, et kas oleksin huvitatud koos Leedu treeneritega NBA G liiga juures viibima. Aga see on pigem mõeldud suveperioodi, sest see on töötavale treenerile lihtsam ja eks näis, mis aeg toob. Eks ma midagi seal õigesti ikka tegin või ütlesin, et kellelegi silma jäin.
Kõige olulisem, mis ma Leedus stažeerimisest kaasa võtan on tutvused. Ma pidin olema mitte-eestlaslikult aktiivne nii treeningutel kui ka väljaspool seda. Tundsin huvi kõige vastu, mis nad tegid, ning olen kindel, et nad jätsid mind meelde ja soovivad mind sinna tagasi.
Lisaks need uued teadmised või kinnitused, et teed samu asju mis nemad, on ka väga hea tagasiside. Päeva lõpuks korvpall ei ole raketiteadus, aga kõik need pisidetailid, mis sealt meelde jäid, on kindlasti olulised. Igal juhul oli kogu see periood värske sõõm igapäevasesse ellu,» võttis Evart kogu treeneri arengustipendiumi raames stažeeritud perioodi Leedus kokku.