Põhjus ei ole sugugi seotud filmi endaga, vaid hoopiski festivali korraldusmeeskonna suhtumisega. Nimelt tuli ilmsiks, et filmifestivali direktor tegi festivali eel misogüünseid ja solvavaid kommentaare naisoperaatorite suunal.
«Pärast seda, kui avastasin Camerimage’i filmifestivali direktori ülimalt misogüünsed ja solvavad sõnavõtud, otsustasin filmi «Protseduur» festivalilt tagasi kutsuda,» kirjutas Fargeat oma X-i kontole postitatud avalduses. ««Protseduur» on just seda tüüpi käitumise mõjust meie maailmale. Me ei tohiks enam sellist suhtumist taluda. Saadame oma toetuse kõigile festivaliga seotud osalejatele ja loodame, et see otsus aitab tuua festivalile väga vajaliku muutuse.»
Kommentaar, millele Fargeat viitab, ilmus ajakirjas Cinematography World. Seal kirjutas festivali direktor Marek Żydowicz kolumni, kus tõi välja, et naiste suurem esindatus filmifestivalil võib tekitada olukorra, kus valik muutub keskpärasemaks, viidates sellega, justkui ei oskaks naised häid filme teha.
«Kas me peaksime tagasi lükkama selle, mis on lugupeetud ja väärtuslik ainult selleks, et «ruumi teha» sotsiaalsetele muutustele?» kirjutas Żydowicz. «Kuigi selliseid festivale nagu Cannes, Berliin või Veneetsia kritiseeritakse nende valikute pärast, poliitilistele või ideoloogilistele suundumustele alistumise või nende edendamise tõttu, on Camerimage endiselt pühendunud kunstiväärtustele, mis on filmikunsti kvalifitseerimise ja edendamise peamine kriteerium.»
Samas polnud Coralie Fargeat ainus filmitegija, kes ei aktsepteerinud Żydowiczi sõnavõttu. Ka filmitegija Steve McQueen loobus Poolas Toruńis toimuval festivalil osalemisest, sest luges Marek Zydowiczi arvamust naisoperaatorite kohta. McQueeni loobumine on aga seda tähelepanuväärsem, et filmifestivalil pidi toimuma tema uue filmi «Blitz» esilinastus, ka pidi McQueen saama festivalil silmapaistva režissööri auhinna.