3G sulgemise järgselt jäävad klientide käsutusse tänapäevasemad 4G ja 5G võrgud ning ka vanem 2G võrk.
«Internetti kasutatakse täna kümnetes kordades rohkem kui aastate eest, mistõttu on vaid loogiline suunata edasine fookus võimekama 4G- ning 5G-võrgu arendamisesse. Varem 3G- võrgu töös hoidmiseks kasutatud ressursid saame edaspidi investeerida tulevikukindlate tehnoloogiate arendamisesse, pakkudes nii veelgi kvaliteetsemaid ja parema kasutuskogemusega sidelahendusi,» kommenteeris tehtavat sammu Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu.
3G võrgu sulgemise järel saab vanemaid telefone jätkuvalt kõneteenuse jaoks edasi kasutada, mobiilse andmeside kasutamiseks tuleb kliendil seade aga välja vahetada.
Nõudlus 3G võrgu järgi on tänaseks järsult vähenenud. Viimaste aastate jooksul turule toodud seadmetest valdav enamus toetavad juba uuemaid 4G ja 5G tehnoloogiaid.
Elisa võrgus ei ole klientidel kasutuses enam ühtegi ainult 3G toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G toega eksemplare.
3G võrgu sulgemise järel saab neid jätkuvalt kõneteenuse jaoks edasi kasutada, mobiilse andmeside kasutamiseks tuleb kliendil seade aga välja vahetada.
Ettevalmistusena 3G võrgu sulgemiseks laiendas Elisa möödunud aasta jooksul üle terve Eesti 2G ja 4G võrkusid ning jätkas 5G võrgu rajamisega. Ühtekokku on Elisa võrku lisanud enam kui 250 uut 2G-tugijaama. Tähelepanu on Elisa jõuliselt suunanud ka 4G kõneteenuse ehk VoLTE tehnoloogia osakaalu kasvatamisele, mille tulemusena valdav osa Elisa klientidest kasutab täna juba VoLTE teenust.