Žalgiris sai pärast kahte võitu võõrsil mängida kodupubliku ees, vastaseks oli Iisraeli klubi Tel Avivi Maccabi. Leedu suurklubi ei andnud Maccabile võimalustki, sest kohtumist asuti kohe juhtima ning alustati 12:0 spurdiga. Kui esimesed kümme minutit olid mängitud, juhiti 26:7.

Teise veerandi alguses kasvatati vahe lausa 25-punktiliseks 32:7. Teisel poolajal võtsid leedulased gaasipedaali natuke maha ning külalised suutsid neljandal veerandajal vahe viivuks üheksa punkti peale, kuid kohtumine võideti lõpuks 78:63.

STRONG First Half Paves the Way | Zalgiris - Maccabi | BASKETBALL HIGHLIGHTS R5

Žalgirise mängu vedasid Edgaras Ulanovas ja Dovydas Giedraitis, kes viskasid vastavalt 14 ja 13 punkti. Üleplatsimees oli Maccabi mängija Saben Lee 17 punktiga.

Kaunase klubil on Euroliigas saadud vaid üks kaotus ning neli võitu ja sellega ollakse esikohal. Täna peavad oma viienda vooru mängu ka Barcelona ja Istabuli Fenerbahce, kel on praegu kirjas kolm võitu ja kaotus.

Baskonial ei tekkinud raskusi Saksamaa klubiga Berliini Alba. Kodumeeskond pani oma paremuse maksma eeskätt esimesel ja kolmandal veerandil, mis võideti vastavalt 24:13 ja 24:14 ning kokkuvõttes võeti 80:57 võit. Nii on Baskonia seni peetud viies voorus saanud läbisegi võite ja kaotusi, kolme võiduga on nad viiendal kohal.

Markus Howard viskas Baskonia parimana 26 punkti, Alba mängija Martin Hermannssoni arvele jäi 16 punkti. Vigastusest taastuv Raieste meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Nn Prantsusmaa liiga derbis sai Pariis Euroliiga teise võidu, kui alistas võõrsil 87:80 Monaco. TJ Shorts viskas 28 punkti, andis kümme resultatiivset söötu ning teenis oma karjääri parima PIR näitaja 39.

Milano Olimpia ei suutud taastuda eelmise nädala kokkuvarisemisest Žalgirise vastu ning sai kolmanda järjestikuse kaotuse, kui 84:96 jäädi alla Istanbuli Anadolu Efesile. Õhtu viimases mängus hävitas Madridi Real 95:72 Belgradi Crvena Zvezda.