Kui eelmises, 2:2 viigimängus Tartu Tammeka vastu saatis Vapruse peatreener Igor Prins platsile kuus uut meest, siis nüüd jätkas loots täpselt sama numbriga vangerdamist. Tõsi, seekord küll suuresti olude sunnil, sest Sander Kapper, Kevin Kauber ja Virgo Vallik kandsid mängukeeldu.

Küll jättis juhendaja välja näiteks tiimi esiväravavahi Ott Nõmme, kelle asemel tegi selle hooaja kõrgliigadebüüdi Hendrik Vainu. Algkoosseisus sai oma võimaluse ka 15aastane Marten-Chris Paalberg, kellele see oli karjääri teine mäng tippkonkurentsis.

Nagu arvata oli, haaras Levadia kohe avavilest initsiatiivi ja surus Vapruse kaitsesse. Pärnakad pääsesid esimest korda vastase karistusalasse alles 20. minutil, aga pealelööki ei tulnud.

Ometi said Pärnu fännid kaks minutit hiljem juubeldada: Ronaldo Tiismaa leidis kontrarünnakus hea sööduga üles Paalbergi, kes spurtis ühes palliga Levadia karistusalasse, oli juba pealinlaste väravavahi Karl Andre Vallneriga silmitsi, ent verinoor ründaja söötis viimasel hetkel Enrico Veensalule, kel jäi üle vaid kera paarilt meetrilt tühja väravasse lükata. 15aastane poiss algkooseisus ja kohe väravasööt – kõva sõna!

Kuigi Levadia jätkas 339 pealtvaataja ees domineerimist, mindi poolajale pärnakate juhtimisel. Väärib märkimist, et Levadia võitis esimese 45 minutiga pealelöögid 11:1 ja pallivaldamisprotsendi 80:20.

Tallinna FCI Levadia - Pärnu JK Vaprus I 3:1 I A. Le Coq Premium liiga 29. voor I 2024

Teise poolaja alguses läks Levadia surve veelgi kõvemaks. Kodumeeskond sai oma tahtmise 53. minutil, kui viigivärava lõi Ioan Yakovlev. Sama mees skooris kaheksa minutit hiljemgi ja viis Levadia 2:1 juhtima.

80. mänguminut jääb kindlasti elu lõpuni meelde ühele 16aastasele pärnakale: just siis pääses platsile Karl Tristan Rand, kellele see oli kõrgliiga debüüt.