A-alagrupis alistas Uus-Meremaa 2:1 Guinea. 24. minutil penaltil eksinud Matthew Garbett viis oma kodumaa juhtima minut hiljem. Uus-Meremaa väravavõrku saatis küll 61. minutil palli Aliou Baldé, kuid VAR võttis selle suluseisu tõttu ära. Viigiseisu tõi tabloole 72. minutil Amadou Diawara, kuid neli minutit hiljem lõi Ben Waine Uus-Meremaa kasuks seisu 2:1, Guinea koondisel sellele vastust polnud. Võõrustaja Prantsusmaa mängib samas grupis kell 22 USAga.

B-alagrupi esimeses kohtumises läksid omavahel vastamisi Maroko ja Argentina. Esimesed läksid juhtima avapoolaja teisel üleminutil, kui Soufiane Rahimi löök lendas värava paremasse ülemisse nurka. Poolajapausilt naastes teenis 51. minutil Maroko penalti, jala sai valgeks taaskord Rahimi. Argentina lõi ühe tagasi 68. minutil, kui värava lähistelt saatis palli võrku Giuliano Simeone.

Viigivärav sündis mängu 16. üleminutil! Maroko värava all läks tsirkus lahti, Argentina proovis mitu korda löögile saada, väravavaht Munir tegi häid tõrjeid, kuid pall lendas lõpuks otse Christian Medinale, kes peaga palli väravasse suunas.

Kohtunik katkestas mängu pärast Argentina viigiväravat. Spordifännid üle maailma arvasid, et mäng lõppes pärast seda. Nii see aga polnud. Kohtunik oli mängu peatanud Maroko fännide käitumise tõttu, kes tormasid väljakule ning loopisid argentiinlaste suunas erinevaid esemeid. Vilemehed peatasid mängu ning meeskonnad läksid riietusruumidesse.

Staadion oli tühi ja pealtvaatajaid enam polnud. Kohtumine jätkus kaks tundi pärast selle katkestamist. Samal ajal toimus ootamatu pööre: VAR võttis Argentinalt viigivärava suluseisu tõttu ära. Kohtumist mängiti veel kolm minutit, kuid valitsev maailmameister midagi tekitada ei suutnud. 90+19. minutil vilistas kohtunik mängu lõppenuks, Marokole 2:1 võit.