Esimeses mängus kaotasid sloveenid 92:108 Horvaatiale. Eile vajasid nad edasipääsuks vähemalt 11-punktilist võitu Uus-Meremaa üle, kes suutis oma esimeses mängus Horvaatiat 90:86 võita.

Sloveenia võitis esimese veerandaja 27:9. Teisel veerandil vähendas Uus-Meremaa kaotusseisu seitsmele punktile. Kohtumise teine pool kuulus taas Sloveeniale.

Sloveenide resultatiivseim oli 36 silma, 11 lauapalli ja 10 sööduga Luka Doncic, Josh Nebo tõi 20 punkti ja 12 lauapalli. Uus-Meremaa parim mängija oli Shea Ili, kelle arvele jäi 28 punkti ja 10 lauapalli.

Luka Doncic triple double leads Slovenia 🇸🇮 past New Zealand | Highlights | FIBA OQT 2024 Greece

Poolfinaalis läheb Sloveenia vastamisi Kreekaga, kes oli neljapäeval Egiptusest üle 93:71 ja sai oma suurimale staarile Giannis Antetokounmpole puhkust anda. Fnaalis võib sloveene taas oodata Horvaatia. Kolmandaks jäänud Uus-Meremaa turniir on läbi.

Läti jäi oma teises mängus 80:89 alla Filipiinidele, kuid lõunanaabrid said ikkagi grupi võitjana turniiril nelja parema sekka, kus tuleb mängida Kameruniga. Selle kohtumise võitja otsustab olümpiapileti saaja Brasiilia ja Filipiinide vahelise mängu võitjaga.

Leedu alistas San Juanis toimuval turniiril Marius Grigonise 21 punkti toel 96:84 Mehhiko ning tagas nende grupis esikoha, küll on poolfinaalis tõenäoliseks vastaseks Itaalia.

Valencia turniiril mängib Hispaania poolfinaalis Soomega, kes tuli viimasel veerandajal Poola vastu välja 14-punktilisest kaotusseisust ning sai 89:88 võidu.

Põhjanaabrid peavad OM-turniiril hakkama saama ilma oma suurima staari Lauri Markkanenita. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Bahama ja Liibanon.

Kokku peetakse maailma eri paigus neli kvalifikatsiooniturniiri. Pariisi olümpiale pääsemiseks tuleb oma kvalifikatsiooniturniir võita.