Järgmisel nädalal 25. sünnipäeva tähistavat pallurit nägi siinne korvpallipublik 2017. aastal, kui Eesti võõrustas U18 EMi B-divisjoni turniiri. Meie nn kuldne põlvkond eesotsas Raieste, Kristian Kullamäe, Matthias Tassi ja teistega lõpetas kolmanda kohaga. 

Võitis Horvaatia, keda vedas Šamanic. Lõpuks ka turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud nooruk viskas kaheksas mängus keskmiselt 19 minutiga 13,3 punkti ja hankis 7,7 lauapalli. Teda peeti juba toona, vanematega koos mängides, 2000. sünniaasta Euroopa üheks andekamaks tegijaks.

Šamanici karjäär jätkus Barcelona noortesüsteemis. 2019. aastal valis San Antonio Spurs ta juba NBA drafti avaringis, 19-ndana. Ookeani taga jäi aga vähemalt esialgu suurem läbilöök saavutamata. Mitu hooaega möödus G-liiga ja põhisatside vahel pendeldades.

📼 Luka Šamanić '23-24 Mixtape 📼 | UTAH JAZZ

Möödunud suvel otsustas Šamanic naasta Euroopasse. Ta lõi käed Istanbuli Fenerbahcega, kuid segastel, isiklikel põhjustel, ta Türgi tippklubisse ei jõudnudki. Esimesed mängud pidas horvaat alles detsembri hakul Zagrebi Cibona eest. Sama oli kohe teada, et tiivad peaks kandma kõrgemale.

«Tean Lukat isiklikult juba pikka aega. Tahtsin teda juba [Müncheni] Bayernisse saada, aga siis oli ta veel NBAs,» avas Baskonia peatreener Pablo Laso tausta. «Usun, et tema liitumine on kasulik mõlemale osapoolele.»

Šamanic suudab täita nii suure ääre kui ka tsentri kohta. Sinna sektorisse kulub täiendus ära, sest Chima Moneke ja Donta Hall saavad päris suurt koormust. Eriti esimene.

«Olen kaasaaegne (kesk)mängija,» iseloomustas 208 cm pikkune Šamanic end ise.

Jaga
Exit mobile version