Päev algas tegelikult Baskonia jaoks positiivselt, sest päeva esimeses kohtumises jäi nende vahetu rivaal play-off-kohale Manresa 80:90 alla Zaragozale.

Sellest oli õhtu lõpuks aga vähe lohutust, sest kohtumises Gironaga, kes asus neist tabelist viis kohta tagapool, ei õnnestunudki Baskonial korralikult enda mänguvankrit veerema saada. Avaveerand kaotati 26:37, poolaeg 48:54 ja kolmas veerandaeg 66:73.

Seejärel tundus, et Baskonial õnnestub siiski ree peale saada: seitse minutit enne lõppu jõuti kahe punkti peale (76:78), kuid seejärel kärises vahe jälle suuremaks. Nõnda õnnestuski Gironal enda jaoks magusast 96:92 võidust kinni hoida.

Baskonia - Bàsquet Girona (92-96) RESUMEN | Liga Endesa 2023-24

Algkoosseisu kuulunud Kotsar viibis täna väljakul veidi alla 17 minuti, mille jooksul tõi 4 punkti (kahesed 2/4), võttis ühe lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. Tema +/- näitaja oli tiimi halvim (-10). Veidi üle kuue minuti mänguaega teeninud Raieste saldoks jäi kaks punkti (kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), tema +/- näitaja oli -3.

Baskonia resultatiivseim oli Markus Howard 30 punktiga, Vanja Marinković lisas omalt poolt 15 ja Tadas Sedekerskis 14 silma. Võitjate leeris särasid Mindaugas Sušinskas 23 ja Khem Birch 21 punktiga.

Hetkeseisuga on Baskonia esimesena Hispaania kõrgliigas play-off’ist välja jäämas, kuid teoreetiliselt on neil võimalik enda ees paiknevat Manresat veel püüda. Tõsi, selleks peaks Manresa vähemalt ühe kahest alles jäänud kohtumisest kaotama.

Manresa järgmised vastased on 11. kohal paiknev Bilbao Basket (kodus) ja 6. kohal paiknev Tenerife (võõrsil).

Baskonia viimasteks vastasteks on 7. kohal paiknev Murcia (kodus) ja liiga liider Madridi Real (võõrsil).