Lavastus ei vaja ilmselt ümberjutustamist, sest paljud mäletavad lapsepõlves loetud põnevat lugu armastusest ja vaenust, sõprusest ja reetmisest ning see on tuttav ka mitmest filmiversioonist. Puškini pooleli jäänud romaani peategelase avantürism, peaaegu seikluslikkus sarnaneb Robin Hoodiga.

Lavastaja sõnul on näidendi rõhk väga ebaausas maailmas elava inimese enesetunnetusel. Lugu õilsast röövlist langeb kokku meie aja noore tugeva kangelase otsimisega – sellisega, kes püüab kaitsta inimväärikust, armastust ja tulevikulootusi.

«Dubrovski» peategelase seikluslikkus sarnaneb Robin Hoodiga. Foto: Jelena Ivanova

«Dubrovski» keeruliseks ülesandeks oli kunstilise proosa, mitte draama klassikalises mõttes ülekandmine teatriruumi. Siin leidsid loojad ühise keele, mis sisaldab dialoogi, koreograafiat ja visuaalseid pilte. Stsenograaf ja kostüümikunstnik oli rahvusvaheliselt tuntud Oleg Golovko. Nagu ka lavastajal, pole kunstnikulgi «Dubrovski» esimene töö Vene Teatris. Eelmisel hooajal tegi ta stsenograafia Timofei Kuljabini lavastusele «Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus».

«Dubrovski» lakooniline ja samas funktsionaalne lavakujundus ei aita vaatajal mitte ainult tegevusse süveneda, vaid jätab ruumi ka kujutlusvõimele. Olga Privise ekspressiivne koreograafia on materjali visuaalne kujundus, mis toob sisse kaasaegse dünaamilise stilisatsiooni noote.

Laval on mitme põlvkonna Vene Teatri näitlejad – Aleksandr Kutšmezov, Daniil Zandberg, Mikhail Manevich, Tatjana Altõnnik, Artjom Garejev, Larissa Savankova, Igor Rogatšov, Aleksandr Okunev, Tatjana Jegoruškina, Sergei Tšerkassov, Jelena Tarassenko, Natalja Dõmtšenko, Aleksandra Levitskaja, Ilja Bolotov, Artjom Vesselovski, Yevhen Kravets, Lev Zandberg, Kristofer Aleksander Hamburg.

Jaga
Exit mobile version