280 pealtvaataja ees avanesid väravaluugid 19. minutil, kui pärnakad ei suutnud kontrarünnakus palli klaarida, mänguvahend toimetati Paide ründajale Abdoulie Ceesayle, kes triblas suvepealinlaste väravavahist Hendrik Vainust mööda ja lõi näsa võrku.

Ehkki külalistel tekkis veel ridamisi väravavõimalusi ja mõni üksik Vapruselegi, rohkem väravaid ei löödud. Pärnu lõpetas matši kümnekesi, sest Silver Alex Kelder võttis 83. minutil viimase mehena rünnakule sööstnud Patrik Kristali maha ja teenis punase kaardi.

Kuigi Vaprus punkte ei teeninud, sobis pärnakatele samal ajal toimunud teise matši tulemus, kui nende lähirivaal Tallinna Kalev ei suutnud avapoolajal penaltit realiseerida ja kaotas viimaks Narva Transile 0:1.

Meistritiitli on juba kindlustanud Levadia (81), kellele järgnevad Nõmme Kalju (66), Flora (64), Paide (63), Narva (40), Tartu (38), Pärnu (31), Kuressaare (31), Kalev (28) ja Nõmme United (15).

Vaprusel jääb kõrgliigas veel kolm matši, kus tuleb eelviimast ehk üleminekumängudele viivat kohta vältida. Pühapäeval sõidetakse Narva, pärast mida jääb veel mängida Kalevi ja Kaljuga.