Rahandusminister Mart Võrklaeva sõnul peab riik jälgima, et kogumispensioni regulatsioon oleks asjakohane ja kogumist motiveeriv, et inimesed kasvataks raha kuni pensionile jäämiseni sammastes. Kui praktika toob välja kohad, mida võiks pensionikoguja jaoks lihtsustada või paindlikumaks muuta, siis tuleb võimalusel seda ka teha. «Sedapuhku pole tegu suurte muudatustega, pensionisüsteem peabki olema etteaimatav ja stabiilne,» lisas ta.
«Teine ja kolmas sammas on ühed populaarseimad investeerimistooted Eestis ja soovime seda ka nii hoida. Täiendav kogumine on oluline, et tagada pensionipõlveks piisav sissetulek. Pärimise reeglite lihtsustamine on hea võimalus jätta päritu oma teise sambasse tootlust koguma ja nii oma pensioniraha veelgi võimendada,» rääkis rahandusminister.
Kuigi rohkem eelistatakse pärimisel sambast raha välja võtta, on vaikselt hakanud kasvama ka päritud vara ülevõtmine pärija teise sambasse. Praegu tuleb selleks võtta päritud vara oma pensionikontole ja seejärel teha eraldi avaldus selle suunamiseks oma pensionifondi.
Kui pärija soovib päritud vara viia oma pensionifondi, pole edaspidi selleks enam eraldi avaldust vaja esitada. Soovides valida mõne muu pensionifondi osakuid, siis see eeldab jätkuvalt eraldiseisvat pensionifondi osakute vahetustehingut.
Kui pärija makse laekub pensioni investeerimiskontole, saab pärija valida, et päritud pensionifondi osakud kohe tagasi võetaks ja vastav summa tema pensioni investeerimiskontole laekuks. Säilib ka võimalus võtta päritud pensionifondi osakud pärija pensionikontole või vastav summa välja võtta.