Venemaa saatis Eesti saadiku välja vastuseks viimase hiljutistele nõuetele

kõrval admin
0 kommenteerida

Venemaa võimud saatsid välja Eesti suursaadiku Moskvas Margus Laidre, rõhutades, et tal on riigist lahkumiseks aega 7. veebruarini.

Selline otsus on vastu võetud vastusena Tallinna tegevusele, millega taotleti Venemaa diplomaatilise esinduse alandamist selles riigis. SchengenVisaInfo.com aruanded.

«23. jaanuaril kutsuti Venemaa välisministeeriumisse Eesti suursaadik Margus Laidre. Ta sai tugeva protesti seoses Eesti võimude tegevusega. Eesti suursaadik peaks Venemaalt lahkuma 7. veebruaril 2023. Venemaa välisministeerium juhtis sellega seoses tähelepanu.

Varem Eesti ametnikud nõudsid, et Venemaa vähendaks oma saatkonna töötajate arvu järgmise kuu alguseks.

Välisministeeriumi teatel tehti otsus püüdes saavutada saatkonna ametikohtade arvu võrdsust.

«23. jaanuaril kutsuti Venemaa välisministeeriumisse Eesti suursaadik Margus Laidre. Seoses Eesti võimude tegevusega tabas teda tugev protest. Eesti suursaadik peaks Venemaalt lahkuma 7. veebruaril 2023. märkis välisministeerium sellekohases avalduses.

Sama ministeerium rõhutas, et pärast otsust tuleb Venemaa saatkonna töötajate arvu vähendada kaheksa diplomaadini, sama palju on Eesti diplomaate Venemaa pealinnas ning 15 haldus-, teenindus- ja tehnikatöötajat.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu leidis, et Venemaa esindajate arv on põhjendamatu pärast seda, kui töötajad ei tegele kahe riigi suhete edasise edendamisega.

Venemaa saatkonna hinnangul ei soodusta Tallinna otsus mõlema riigi suhteid, mistõttu ei ole saatkonnal alust pakkuda oma teenuseid praegusel diplomaatilise esinduse tasemel.

Minister Reinsalu rõhutas tõsiasja, et alates sõja algusest Ukrainas on Eesti võimud kahepoolseid suhteid Venemaaga märgatavalt vähendanud, mis viitab sellele, et Venemaa Tallinna saatkonnas ei ole vaja rohkem töötajaid.

Lisaks selgitas ministeerium, et Eesti nõue vähendada järgmisest kuust töötajate arvu on võetud lähtuvalt diplomaatiliste suhete Viini konventsiooni artiklist 11, tagades, et selline taotlus puudutab vaid kahepoolseid suhteid mõlema riigi vahel. . Teisest küljest on võimud Venemaal pidanud Eesti otsust russofoobia näiteks.

Related Posts

Jäta kommentaar