Škoda Grupp lisab Eesti Elronilt tellimiseks veel 10 rongi

kõrval admin
0 kommenteerida

Škoda on võitnud 3,5 miljardi krooni (ligi 147 miljonit eurot) lepingu, millega tarnib Eesti raudtee-ettevõtjale Eesti Liinirongid (Elron) kümme elektrirongi, et täiendada kuut sõidukit, mida ta ettevõttele juba ehitab.

Rongid ehitatakse Škoda Groupi tootmisüksuses Ostravas aastal Tšehhi Vabariikning on mõeldud kasutamiseks äsja elektrifitseeritud Tallinna ja Tartu vahelisel liinilõigul, mis peaks valmima 2024. aasta lõpuks, mis langeb kokku esimese kuue rongi esialgse tellimuse tarnimisega.

Need on sarnased RegioPanteri rongidega, mida Škoda on tarninud Tšehhi Vabariiki, Slovakkiasse ja Lätti, kuid on kohandatud Elroni erinõuetele.

RegioPanteri rong tarniti Slovakkiasse. // Krediit: Škoda Grupp

Esimese agregaadi tootmine algas mullu detsembris ja peaks olema kokkupanemiseks valmis mõne nädala pärast. Plaani kohaselt valmib esimene plokk veel sel aastal, misjärel see läbib esmase testimise. Škoda Grupp plaanib paralleelseks kasutuselevõtu protsessiks tarnida teise üksuse otse Tallinna. Kohaletoimetamine Tallinnasse toimub mööda maanteed Lätti Riiga ja sealt mööda raudteed Eestisse.

Kuigi Eesti raudteed on Euroopa standardrööpmelisest laiema rööpmelaiusega, ei teki Škoda kontsernil probleeme Eesti erinõuete täitmisega. Nende hulka kuulub kahepingeline konstruktsioon, mis töötab 3 kV ja 25 kV süsteemides nii äsja elektrifitseeritud kui ka vanematel raudteeliinidel. Lisaks, kuna Eestis on külmem kliima kui mujal Euroopas, ehitatakse rongid vastu pidama ka riigi keerulisematele temperatuuriäärmustele.

Škoda Groupi Kesk-Ida piirkonna president Zdeněk Sváta ütles: „Meie ühekorruselised elektriseadmed on Tšehhi Vabariigis ja Slovakkias piirkondlikus transpordis väga hästi tõestanud, kus need on väga populaarsed ja vastavad kaasaegse ja ohutu transpordi kõrgeimatele standarditele. Eestiga sarnaste omadustega Lätti on juba esimesed üksused tarnitud.

„See kogemus on võimaldanud meil pakkuda Elronile ainulaadset rätsepalahendust. Kliendi usaldus meie toodete vastu on meie jaoks suurim tasu, seega on hea meel, et klient otsustas kasutada kogu tellimust ja moodsad Škoda rongid sõidavad Eestis veel aastakümneid.

Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem ütles, et 2022. aastal teenindas Elron 7,1 miljonit reisijat. Vajadus uute rongide järele on suur ja möödunud suvel kinnitas valitsus kümne lisarongi tellimuse. Selle otsusega saab Elroni rongipark lähiaastatel olulise täienduse, kasvades üle 40%, mis avardab oluliselt meie võimalusi reisijate paremaks teenindamiseks ja sõiduplaanide tihendamiseks.

Ivo Gurňák, Škoda Groupi müügiosakonna pealiini direktor, kirjeldas rongi omadusi järgmiselt: „Uued rongid panevad suurt rõhku reisijate mugavusele. Neil on madala põrandaga sissepääs, ruumi kahele ratastoolile ja neli lapsevankrit. Osa istmeid on teisaldatavad, et saaks rongi hetkeolukorraga kohandada – suvel on rohkem ruumi jalgratastele, talvel reisijatele. Loomulikult on olemas konditsioneer, kaasaegne infosüsteem, wifi, 230V, USB-pesad.»

Related Posts

Jäta kommentaar