pumbatav hüdroenergia salvestusseade saab rohelise tule

kõrval admin
0 kommenteerida

550MW/6GWh pumphüdroenergia salvestusprojekti ehitus algab Eestis 2024. aasta suvel pärast seda, kui regulaatorid on sellele rohelise tule andnud.

Projektis Energiasalv on kasutusel Zero Terrain struktuur, mille puhul see on ehitatud valdavalt maa alla, minimeerides sellega keskkonna- ja maakasutuse mõju.

See ehitatakse Balti riigi loodeosas asuvasse Paldiskisse, äritegevusega loodetakse alustada 2028. aastaks. See hakkab pakkuma paindlikkusteenuseid Nord Pool Spot elektriturul, mis hõlmab Põhja- ja Baltikumi piirkondi koos.

Projekti kaasomanikud on Eestis asuv valdusfirma Alexela, taastuvenergia arendaja Sunly ja projekti valdusfirma tegevjuhile Peep Siitam kuuluv firma Vool OÜ.

„Pärast Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga loa andmise protsessi lõpetamist on meil hea meel teatada, et jätkame ehitushanke eelkvalifitseerimisega veebruari alguses. Eesmärgiks on hankeprotsess lõpule viia 2023. aasta lõpuks ja projekti ehitust alustada 2024. aasta suvel,“ ütles Energiasalvi tehnikajuht Sander Astor.

Teate kohaselt on projekti 6GWh energiavõimsus – 12-tunnine kestus – “võrreldav Eesti majapidamiste keskmise ööpäevase elektritarbimisega”.

Balti riigid – Eesti, Leedu ja Läti – kuuluvad praegu Venemaa elektrisüsteemi, kuid on sellest lahtiühendamisel, et sünkroniseerida Poola ja Leedu vahelise ühenduse kaudu Mandri-Euroopaga. Harmony Link projekt.

Energiasalv pole ainus pumbaga hüdroenergia salvestamise projekt, mida Eesti soovib lisada. Eelmisel aastal, Energy-Storage.news teatas a 225MW ploki kavandab riigiettevõte Eesti Energia Ida-Virumaal, riigi teises otsas. See projekt peaks valmima aastatel 2025–2026 ja see oleks samuti enamasti maa all.

Energy-Storage.newsi väljaandja Solar Media korraldab kaheksandat aastat Energy Storage Summit EU Londonis, 22.–23. veebruar 2023. Sel aastal kolib see suuremasse kohta, koondades ühte kohta Euroopa juhtivad investorid, poliitikakujundajad, arendajad, kommunaalettevõtted, energiaostjad ja teenusepakkujad. Külastage lisateabe saamiseks ametlik sait.

Related Posts

Jäta kommentaar