Lastele mõeldud ravimite defitsiit Eesti apteekides – Baltic News Network

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti lastel on praegu viimase kümne aasta kõrgeim gripi- ja hingamisteede viiruspuhang ning samal ajal hakkavad apteekides ravimid otsa saama, kirjutab Eesti meedia. ERR uudised.

Perearst Eero Merilind on sotsiaalvõrgustikes avaldanud juhised lapsevanematele ja näpunäiteid, kuidas palavikuga toime tulla ilma ravimiteta. Apteekides hakkab laste ibuprofeen ja paratsetamool otsa saama ning gripipuhang paneb tarneahelad proovile. Olukord Eestis on osa globaalsest trendist ja seotud ka pandeemiaga. Selle aja jooksul oli viirusnakkuste levimus oluliselt väiksem ning vastavalt vähenesid ka tootmismahud. Viiruse levimus on nüüd normaliseerunud ja tootmine tõuseb taas, kuid muudatused on tekitanud probleeme tarneahelates.

Merilind ütles telesaatele Aktuaalne kaamera: «Oleme praegu olukorras, kus arstidel on väga raske ravida.

Käes on gripihooaeg, viirused möllavad, aga ravimeid pole. Puuduvad palavikku alandavad ravimid, antibiootikumid ega silmapõletiku ravimid.

Eestis on palju tarneraskusi.» Ta lisas, et ei mäleta, millal Eestis nii suuri probleeme isegi levinumate ravimite kättesaadavusega oleks olnud.

Proviisor Karin Alamaa tõi välja, et ka siirupeid napib ja neid kohapeal apteegis teha ei saa. Kuigi tehniliselt võib see olla võimalik, ütles apteeker, et selline siirup oleks väga mõru ja parem oleks tabletid pulbriks purustada ja õige annus mõõta.

Gripihooaeg pole veel haripunkti jõudnud, kuid kiiret lahendust praegusele olukorrale ei oska keegi pakkuda. Järgmised tarned peaksid Eestisse jõudma jaanuaris või veebruari alguses.

Related Posts

Jäta kommentaar