Kuidas Eestist on saanud e-retsepti teerajaja

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti on nn e-retsepti vallas teerajaja. Riigis on loodud veebiteenus, mis võimaldab patsientidel ilma trükitud retseptita ravimeid apteeki osta. Ja tehnoloogia on osutunud mängu muutjaks nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Pärast oma süsteemi loomist suurendas Eesti 2013. aastal oma ambitsioone, käivitades Itaaliaga piiriülese tervishoiuteenuste pilootprojekti. See esialgne piiriülene algatus ei saanud rahapuuduse tõttu käima, kuid siis tekkis tänu ELi rahale uus võimalus Soomega.

See tähendas, et Eesti Tervise ja Heaolu Teabeagentuur Tehik sai rajada piiriülese e-retsepti teenuse mõlema riigi vahel.

„Alustasime piiriülese retseptiteenuse osutamist Soomega jaanuaris 2019. Kuidas läheb? Praeguseks on soomlased teenust kasutatud ligikaudu 15 000 ja eestlased Soomes ligikaudu 5000 korda,“ ütles Tehiku tervisedivisjoni juht Tõnis Jaagus Euronewsile.

E-retsepti süsteem tugineb Euroopa e-tervise digitaalteenuste infrastruktuurile. Võrgustik aitab tagada inimeste hooldamise järjepidevuse, kui nad reisivad üle Euroopa.

Praegu on juurutamisel kaks piiriülest tervishoiuteenust: e-retsept ja e-väljastus.

See sisaldab kokkuvõtet patsiendi haigusloost. Esimesed riigid, kes hakkavad e-retsepti ja e-väljastuse süsteemi kasutama, on Eesti, Soome, Horvaatia ja Portugal.

Järgmise paari aasta jooksul on kavas süsteemiga järk-järgult liituda ka teised Euroopa riigid.

E-retsept ei peaks mitte ainult pakkuma inimestele rohkem paindlikkust välismaale reisides, vaid ka Euroopa poliitikakujundajad usuvad, et nende meditsiiniliste andmete turvaline kogumine viib parema üldise rahvatervise poliitika väljatöötamiseni.

Related Posts

Jäta kommentaar