Kuidas Eesti tahab Vene propagandast eemale hoida

kõrval admin
0 kommenteerida

Autor Ramishah Maruf, CNN

Raske on uurige, mis toimub Venemaal, kui selle rünnak Ukrainale möllab.

Nii et need, kes otsivad uudiseid seal toimuva kohta, vaatavad naaber-Eestisse, teatas CNN-i Scott Mclean selle pealinnast Tallinnast pühapäevases saates “Usaldusväärsed allikad”.

“Eesti idanaabrid on juba pikka aega olnud Venemaa riigitelevisiooni saadetega seotud,” ütles CNN-i peakorrespondent Brian Stelter.

1,3 miljoni elanikuga Eesti on sõja algusest peale vastu võtnud 30 000 Ukraina põgenikku. Nagu Ukraina, kuulus see varem Nõukogude Liitu, seal on palju vene keelt kõnelevat elanikkonda ja see on hästi põhjendatud. hirm Venemaa agressiooni ees.

Suurem osa selle elanikkonnast on etniliselt eestlased, kuid seal on suur vene vähemus. Riiki Venemaast eraldava Narva jõe vastas asuvates linnades ei räägi paljud vanemad elanikud eesti keelt hästi, kui üldse.

“Kui Eestis puudub palju venekeelset meediat, on Venemaa riigimeedia jäetud täitma tühimikku, andes inimestele pideva annuse Kremli propagandat,” ütles Mclean.

Kuid nüüd on isegi see allikas pärast sissetungi ära lõigatud. Kui Venemaa 24. veebruaril Ukrainasse tungis, blokeeris Eesti paljud Venemaa uudisteväljaanded ja telekanalid.

“Siin on palju inimesi [are] ostes mõned süsteemid Venemaa kanalite vastuvõtmiseks,” ütles Venemaa piiril asuva Eesti suuruselt kolmanda linna Narva linnavolikogu esimees Vladimir Zavoronkov.

Paljud ostavad Venemaa kanalite vaatamiseks elektroonikapoodidest antenne ja tehnoloogiliselt arenenumad loovad oma VPN-e, ta lisas.

Narvas elav Ilja Federov ja tema isa Oleg on ühe teleri ühendanud Vene satelliitantenni ja teise antenni külge, kuid häälestavad vaid osa saadavast saatest.

“Ma saan neid vaadata maksimaalselt 15 sekundit agressiivsuse, paranoia ja jultunud valede tõttu,” ütles Ilja Federov. “See on hull.”

Venemaa propaganda jookseb sügavalt ja enamik narvalasi usub seda, mida nendest uudistest kuuleb, ütles Oleg Federov.

Kuid Venemaa riigimeedia pole ainus võimalus. Eesti Rahvusringhäälingu 2015. aastal käivitatud kanal ETV+ annab venekeelsetele eestlastele ligipääsu usaldusväärsetele uudistele oma riigi ja maailma kohta.

ETV+ ankrud peavad sõja kajastamisel olema eriti ettevaatlikud. “Meie vaatajad on valmis meid süüdistama või süüdistust esitama, sest nad ei usu meid,” ütles ETV+ ankur Margarita Tanajeva.

“Kuid me oleme valmis nendega rääkima. Ma ei taha nende üle kohut mõista… Olen valmis andma neile inimestele aega ja panema nad mind uskuma,” ütles ta.

Parandus: Selle artikli varasem versioon kirjeldas valesti Eesti etnilist koosseisu.

CNN-juhe
™ & © 2022 Cable News Network, Inc., WarnerMedia ettevõte. Kõik õigused kaitstud.

Related Posts

Jäta kommentaar