Jeremy Hunt summutab maksukärbelootusi, kuna laenuvõtmine on rekordiline

kõrval admin
0 kommenteerida

Kantsler Jeremy Hunt on pärssinud Tory lootusi oma tulevase eelarve maksukärbeteks, kuna viimaste valitsuse andmete kohaselt saavutas riigi laenuvõtmine eelmisel kuul järjekordse rekordi.

Hr Hunt lubas, et jääb raamatute tasakaalustamiseks vajalike “raskete otsuste” juurde, kuna energiatoetusskeemide kasvavad kulud ja võlaintresside tõus tõstsid laenuvõtmise detsembrikuu rekordini.

Väidetavalt valmistub kantsler pettumust valmistama pettunud tory parlamendisaadikutele, kes toetasid Trussi valitsuse radikaalsete maksukärbete plaani märtsis vähendatud eelarvega.

Riikliku statistikaamet (ONS) teatas, et valitsuse laenamine jõudis eelmisel kuul oodatust palju kõrgemale 27,4 miljardi naelsterlingile, kasvades aastaga 16,7 miljardi naelsterlingi võrra, mis on kõrgeim igakuine näitaja alates rekordite algusest.

Ametlikud andmed näitasid, et energiatoetuskavadest tulenevad kulud suurenesid hüppeliselt ligi 7 miljardi naela võrra, kusjuures ONS-i hinnangul kulutas valitsus eelmisel kuul 5 miljardit naela energiahinna garantiile, millega piirati iga-aastaseid arveid, lisaks maksti elektri eest 1,9 miljardit naela. arve toetuse maksed.

Hr Hunt ütles, et valitsus teeb “raskeid otsuseid võlgade vähendamiseks”, lisades: “Praegu aitame miljoneid peresid elukalliduse katmisega, kuid peame ka tagama, et meie võlatase on tulevaste põlvkondade jaoks õiglane.”

Kantsler lisas: “Oleme juba teinud mõned rasked otsused võlgade vähendamiseks ja on ülioluline, et jääksime selle plaani juurde, et saaksime tänavu inflatsiooni poole võrra vähendada ja majanduskasvu taas käima lükata.”

Valitsussektori võla intressimaksed hüppasid kõrge inflatsiooni tõttu eelmisel kuul 8,7 miljardilt naelsterlingilt 17,3 miljardile naelsterlingile, mis on rekordiliselt kõrgeim detsember ja suuruselt teine ​​​​ühe kuu jooksul.

Detsembrile eelnenud majandusaastal kasvas valitsuse võla intressiarve 87,8 miljardile naelsterlingile ja Suurbritannia eelarvevalveameti eelarvevastutuse büroo (OBR) hinnangul tõuseb see kogu aasta lõpuks märtsis 115,7 miljardile naelsterlingile.

Valitsus maksab kopsakat hinda energiahindade tagamise skeemi eest, mis käivitati selleks, et aidata majapidamistel tulla toime valusate gaasi- ja elektriarvetega, piirates aastaarve 2500 naelani.

Toetus muutub vähem heldeks, ülemmäär tõuseb aprillis 3000 naelsterlingini. Ettevõtetele pakutakse sarnast abi, kuid sedagi kärbitakse märtsi lõpust oluliselt.

Samuti maksab valitsus majapidamistele kuue kuu jooksul 400 naela, et aidata arveid. Selle maksumus suurendab inflatsiooni mõju, mis on energia- ja elukalliduse kriisi tõttu saavutanud enam kui 40 aasta kõrgeimad tasemed, kuna suur osa avaliku sektori netovõlast on RPI-sse kantud.

ONS teatas, et avaliku sektori võlg ulatus 2022. aasta detsembri lõpus 2,5 miljardi naelani ehk ligikaudu 99,5 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKT), mis on viimati 1960. aastate alguses.

Kuid Samuel Tombs Pantheoni makroökonoomikast ütles, et surve riigi raskustes olevale riigi rahandusele peaks leevenema, kuna langevad energia hulgihinnad muudavad selle energiaarvete garantii odavamaks.

Raportid väidavad, et valitsus kaalub pensioniea tõstmist 67-lt 68-le, mis peaks toimuma 2046. aastal enne 2030. aastate lõppu.

Väidetavalt soovivad riigikassa ametnikud, et muudatus toimuks juba 2035. aastal Päike. Kuid töö- ja pensionisekretär Mel Stride taotleb väidetavalt 2042. aastat, sest oodatava eluea pikenemine pole realiseerunud.

Hr Hunti ja Rishi Sunakit hoiatati, et kui muudatus tuleb enne järgmisi üldvalimisi, nad “mängivad tulega”, kuigi see koguks miljardeid riigi raskustes olevatele rahaasjadele.

Related Posts

Jäta kommentaar