Iisrael on peaosas Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil Eestis

kõrval admin
0 kommenteerida

11.-27. novembrini Eesti pealinnas Tallinnas peetaval Põhja-Euroopa ühe silmapaistvama filmifestivali 26. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali fookuses olid Iisraeli filmid. Igal aastal linastub festivalil 250 mängufilmi ja 200 lühifilmi, mis meelitab kohale 80 000 vaatajat, 1000 külalist ja üle 160 ajakirjaniku.

Rõhutades festivali olulisust Iisraeli kino jaoks, sõitis festivali toimumise ajal Iisraeli kultuuri- ja spordiministrina töötanud Hili Tropper Eestisse festivalile ja kohtus oma visiidi käigus Eesti riigiametnikega.

(krediit: Iisraeli Suursaatkond Eestis)

Sel aastal linastus festivalil kuusteist täispikka Iisraeli mängufilmi, sealhulgas festivali avafilmina tunnustatud “Minu naaber Adolf”. Film, must komöödia, mille tegevus toimub 1960. aastal Lõuna-Ameerikas, räägib holokausti üleelanud härra Polskyst, kes on veendunud, et tema uus naaber on Adolf Hitler, kes on tema arvates kuidagi üle elanud Teise maailmasõja ja põgenenud Colombiasse. . Polskyl on raskusi veenda teisi oma naabri tõelises identiteedis ja ta peab temaga suhtlema, et oma väidet tõestada.

Festivali lõpufilm oli “Karaoke”, mis kandideeris 13 Iisraeli akadeemia auhinnale ja pälvis Jeruusalemma filmifestivali publikuauhinna. Komöödia peaosades mängivad Sasson Gabay ja Rita Shukrun hilise keskealise paarina, kes vaimustuvad oma uuest naabrist Itzik Marcianost (Lior Ashkenazi) ja leiavad, et nende elu on muutunud ja nende suhe naabri mõju tõttu muutunud.

Festivalil näidatud Iisraeli filme toetasid Rabinovichi Kunstide Fond, Iisraeli filmifond ja Iisraeli välisministeerium.

Selle artikli allikaks on Välisministeerium

Related Posts

Jäta kommentaar