Forbes: Eesti on (e-)äri jaoks endiselt väga avatud | Majandus

kõrval admin
0 kommenteerida

Kuigi artiklit traavib välja tavalised motiivid (“väike Balti rahvas Eesti, vaid 1,3 miljoni kodanikuga lööb kõvasti üle oma kaalu oma vääramatul tõusul digitaalse jõujaama staatusesse” – just neid sõnu kasutatakse) see sisaldab peaminister Kaja Kallase pärli. , nimelt et: “Oleme ilmselt ainuke riik maailmas, kus inimesed võistlevad selle üle, kui kiiresti nad suudavad oma maksudeklaratsiooni esitada.”

Ettevõtluse turgutamist ja piirkonna julgeolekuolukorraga seotud hirmude peatamist võib soodustada asjaolu, et aktsiakapitali ettevõtte asutamiseks Eestis – kärbitakse järgmise aasta 1. veebruarist ühe sendini ja allapoole. praegusest 2500 eurost võrreldakse mõnevõrra soodsalt Saksamaa (25 000 eurot) ja Prantsusmaa (37 500 eurot) samaväärsete näitajatega, samas kui teise plussina tuuakse välja IT-alane kirjaoskus (tugev inglise keele oskus ei ole, aga samavõrra võiks olla – toim).

Kirjatüki eesmärk on ka siluda Eesti maksusüsteemi kohta nimetatav halb esindaja, ja kuigi see ei täpsusta, milline see halb esindaja võiks olla, märgib see lihtsamalt öeldes: “Kui kasum reinvesteeritakse ettevõtte sees, siis ükski ettevõte maks tuleb tasuda seni, kuni sa lõpuks dividende välja maksad,” samas teeb see nullmäär valitsusele: “Sisuliselt 20 protsenti investor ka sinusse”, jätkub kirjatükk Luukas Ilvest tsiteerides. nüüd asekantsler Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis digiarengu portfelli hoidmisel.

93 000 pluss eestlane e-residendid (kellest 4000 on pärit Ühendkuningriigist ja 36 000 mujalt EL-ist) peavad, kuna ka nende endi riikides on läbipaistvad maksusüsteemid, leiab kirjatüki väitel, et ka muud aspektid Eesti juures köitvad – kuigi maksuseadustik hõlmab kokku umbes 36 lehekülge. , tähendab e-residentsuse juhi Lauri Haavi sõnul süsteem kindlasti üks lihtsamaid.

Kirjatükis viidatakse ka Eesti suurimale ükssarvikute arvule (praegu peaaegu kümmekond) elaniku kohta, tehnoloogiakonverentsidele nagu Latitude59, digitaalsetele nomaadi- ja startup-viisadele ning muudele tugivahenditele ning rekord 15 ja pool minutit hiljuti kulus kellelgi Eestis firma asutamiseks, nagu teised tõmbavad.

Forbesi originaalteos on siin.

Ettevõtte tulumaksusüsteem võib lõpuks vajada ülevaatamist viia see kooskõlla EL-i normidega.

Vene Föderatsiooni praeguse Ukraina invasiooni alguses oli mõnel pool tõstatatud mure, et Venemaaga piirnevas Eestis äritegemisega kaasneb suurem risk ja see peletab potentsiaalsed või olemasolevad investorid minema.

vastupidi, Brexit järgnes huvi kasv selliste programmide vastu nagu e-residentsus.

Jälgi ERR-i uudiseid Facebook ja Twitter ja ärge kunagi jääge värskendustest ilma!

Related Posts

Jäta kommentaar