Eesti tööstustoodangu kasv aeglustub aprillis

kõrval admin
0 kommenteerida

Piirkondlik täna

Teisipäeval, 7. juunil 2022, kell 10:05

Eesti tööstustoodang kasvas aprillis aeglasemas tempos, mida vedas töötleva tööstuse ja elektritootmise kasv mäetööstuse toodangu languse taustal, selgub Statistikaameti (SE) andmetest.

Tööstustoodang kasvas aprillis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tööpäevade arvu korrigeerituna 3,8% pärast 7,8% kasvu eelmisel kuul. Töötleva tööstuse toodang kasvas aprillis aastas 3,7%, samal ajal kui mäetööstuse toodang langes 13%.

Elektritoodang kasvas 9,6%. Elektroonikatoodete, ehitusmaterjalide, toiduainete ja puidust saadud tulu tootmine. Metalltoodete ja mööbli tootmine vähenes. Ekspordimüük, mis moodustas kogu töötleva tööstuse toodangust 66,8%, kasvas aastaga 20,9%. Siseturu müük kasvas 29%.

Sesoonselt korrigeeritud baasil kasvas tööstustoodang aprillis kuus 0,8% ja töötleva tööstuse toodang 0,9%.

TOETA BUDAPESTI ÄRILEHT

Nime väärilise ajakirjanduse tootmine on kulukas äri. Budapest Business Journali väljaandjad, toimetajad ja reporterid on 27 aastat püüdnud tuua teieni äriuudiseid, mis toimivad, teavet, mida võite usaldada, mis on faktiline, täpne ja esitatud ilma hirmu ja poolehoiuta.

Ajalehtede organisatsioonid üle kogu maailma on näinud vaeva, et leida ärimudel, mis võimaldab neil jätkuvalt silma paista, ilma et see kahjustaks oma töövõimet. Viimasel ajal on mõned katsetanud ideed kaasata oma kõige olulisemad huvirühmad, oma lugejad.

Soovime sama võimalust pakkuda ka oma lugejatele. Soovime teid kutsuda aitama meil pakkuda kvaliteetset äriajakirjandust, mida vajate. Vajutage meie tugi nuppu BBJ ja saate valida, kui palju ja kui sageli meile oma kaastöid saadate.

Related Posts

Jäta kommentaar