Eesti ja Läti kutsuvad pingete kasvades tagasi Venemaa suursaadikud – POLITICO

kõrval admin
0 kommenteerida

Pinged Venemaa ja Balti EL-i liikmesriikide Eesti ja Läti vahel teravnesid esmaspäeval pärast seda, kui Moskva käskis Eesti suursaadikul lahkuda.

Venemaa välisministeerium teatas, et on palunud Eesti suursaadikul lahkuda 7. veebruaril, viidates “russofoobiale” ja Tallinna poolt riigis asuva Vene saatkonna töötajate arvu vähendamisele.

«Eesti juhtkond on viimastel aastatel teadlikult hävitanud kogu suhteid Venemaaga. Täieliku russofoobia ja vaenu kasvatamise meie riigi suhtes on Tallinn tõstnud riikliku poliitika auastmele,“ teatas Venemaa ministeerium. avaldus.

Selle kuu alguses Eesti rääkis Venemaale vähendada Tallinna diplomaatide arvu kaheksani, et see vastaks Eesti diplomaatide arvule Moskvas. Seetõttu teatas Venemaa välisministeerium esmaspäeval, et alandab diplomaatilisi suhteid Tallinnaga ning iga riiki esindab suursaadiku asemel ajutine asjur.

Eesti vastas samaga öeldes 7. veebruaril peab riigist lahkuma ka Venemaa suursaadik Tallinnas.

“Venemaa sammud ei heiduta meid toetamast Ukrainat, mis on juba pea aasta aega võidelnud oma suveräänsuse ja meie kõigi julgeoleku eest,” ütles välisminister Urmas Reinsalu. “Jätkame Ukraina toetamist, kuna Venemaa kavandab ulatuslikke rünnakuid, ja kutsume teisi sarnaselt mõtlevaid riike suurendama oma abi Ukrainale.”

Naaber Läti välisminister Edgars Rinkēvičs hiljem ütles tema riik järgiks Eestit ja alandaks ka diplomaatiliste suhete taset Venemaaga alates 24. veebruarist, “nõudes Venemaalt vastavalt tegutsemist”.

Leedu välisministeerium väljendas “täielikku solidaarsust” Eestiga ja ütles, et Venemaa “alusetu ja põhjendamatu” samm on “märk lihtsast meeleheitest”. Vilnius juba välja saadetud selle Venemaa suursaadik aprillis pärast teateid Vene sõdurite metsikustest Ukrainas Bucha linnas.

Diplomaatiline tüli tekkis ELi välisministritena kohtusid Brüsselis arutada muuhulgas Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Kolm Balti riiki on kolmikuga häälekalt nõudnud karmimaid sanktsioone Venemaale ja paremat abi Ukrainale. tungivalt Saksamaa andis nädalavahetusel Kiievile Leopardi tankid.

Related Posts

Jäta kommentaar