Sellist logo hakkavad kandma kõik seadmed, mis on uue Wi-Fi 7 standardi sertifikaadiga. Foto: Wi-Fi Alliance

Uus standard toob ka nn Multi-Link Operation (MLO) toe ehk laseb seadmetel andmeid samaaegselt edastada ja vastu võtta mitme lingi kaudu, et suurendada läbilaskevõimet, vähendada viiteaega ning parandada töökindlust.

Juhtmevaba võrgu kaudu saab edastada hädaolukorraks valmisoleku sideteenuseid, mis pakuvad kasutajatele sujuvat riikliku julgeoleku ja hädaolukorraks valmisoleku (NSEP) teenuste tuge.

Suurem töökindlus ja väiksem viide

«Wi-Fi CERTIFIED 7 kiirendab Wi-Fi 7 massilist kasutuselevõttu. See sertifikaat rõhutab meie pühendumist tipptasemel tehnoloogiale, kasutajad saavad kogeda suurema kiirusega Wi-Fi-ühendust ja paremat töökindlust, mis toob Wi-Fi kaudu täiesti uued võimalused,» ütles Wi-Fi Alliance’i president ja tegevjuht Kevin Robinson.

Tehnoloogiaettevõtted nagu Broadcom, CommScope RUCKUS Networks, Intel, MaxLinear, MediaTek ja Qualcomm on moodustanud sertifitseerimise katseplatvormi ning on ühed esimestest Wi-Fi CERTIFIED 7 seadmete turuletoojatest.

Eesti Wi-Fi ekspert ja asjatundja Veljo Haamer, kes muutis Eesti Wi-Fi riigiks, peab uue standardi puhul kõige olulisemaks mitte ulmelisi kiirusi, mida ükski rakendus veel täielikult ära kasutada ei suuda, vaid asjade interneti tuge, mis annab palju suurema stabiilsuse võrgus, kus on väga palju pisikesi seadmeid: «Me ei pea enam isegi panema patareisid igasse väikesesse seadmesse, vaid need suudavad tänu ülimadalale energiatarbele uues võrgus toota elektrit ise kõikvõimalikel viisidel ning püsida alati ühenduses,» ütleb ta, «Wi-Fi 7 laiendab Wi-Fi kasutust, internetti pääsevad kõik asjad. 2,4, 5 ja 6 GHz on kas paralleelselt kasutusel või valib seade ühe neist sagedustest välja, et alati võrgus olla, see annab suurema kiiruse ja töökindluse.»

Jaga
Exit mobile version