Ilmselgelt midagi ju läbi räägitakse ja midagi ilmselt on lubatud. Samas ei näeks ma selliseid bilateraalseid garantiisid ainult negatiivses valguses. Väga paljud lääneriigid on lisaks üldisele toetamisele teinud Ukrainaga ka bilateraalseid kokkuleppeid. Sellised kokkulepped annavad Ukrainale kindluse, et millist abi ja millises ajaraamis üks või teine riik talle saata plaanib. Olen nõus, et sellised bilateraalseid kokkulepped kindlasti ei asenda NATO liikmelisust ja selle tõttu ka Ukraina selles suunas surub ning ma arvan, et lääneriigid saavad sellest aru.

Kui rinnet vaadata, siis olukord on küll pingeline, aga väga palju kuhugi ei liiguta. Veel nädal aega tagasi rääkisime sellest, et kohe võidakse ära võtta Toretsk, nüüd on aga hoopis Ukraina seal edu saavutanud.

Selliseid liikumisi on ka teistes kohtades. Kui alustada Kurskist, siis seal on olukord selline, kus üleile oli uudis, et ukrainlased on natuke edasi liikunud Korenevo suunas, nüüd on venelased seal midagi tagasi võtnud. Nii et selline edasi-tagasi liikumine seal toimub. Praegu on aga selle koti ülemine ots läinud väga kitsaks, nii et seal võib Ukraina hakata taktikalistel põhjustel mingil hetkel vägesid natuke tagasi tõmbama, et mitte kotti jääda. Seega Kurski oblastis käib jätkuvalt aktiivne lahingutegevus, aga nagu ma ütlesin, ilmastik juba takistab teatud manöövrite tegemist.

Harkivi suunal käivad samuti lahingud, aga erilist liikumist raporteerida ei ole.

Raskuspunkt on ikkagi Donetski oblastis, kus on initsiatiiv suuremas mahus venelaste käes. Küll on aga ukrainlased suutnud teha vasturünnakuid ja natuke maad tagasi võtta. Kohanimed on jätkuvalt samad – Tšassiv Jar, Toretsk ja Pokrovski suund. Nii et selline edasi-tagasi liikumine käib, aga mingisuguseid suuri asju sellest praegu küll välja lugeda ei saa. 

Lahinguid peetakse ka Zaporižžja ja Hersoni pool, aga rindejoon on suhteliselt paigas. 

Jaga
Exit mobile version