vestlus Kaja Kallasega

kõrval admin
0 kommenteerida

Terry McDonald vestleb Eesti peaministri Kaja Kallasega.

“Minu prioriteet on Eesti. Kui keegi sinust ei tea, ei tea keegi, millal sa ära oled. Seetõttu oleme olnud väga otsekohesed. Seda oleme teinud alates taasiseseisvumisest 1991. aastal,” ütles Kaja Kallas hiljutisel esinemisel Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete sümpoosionil.

Vastuseks saatejuht Terry McDonaldi ja tudengipubliku küsimustele jagas Eesti peaminister oma seisukohti Eesti rollist rahvusvahelisel areenil ja selle eelistest väikeriigina; arutas Eesti olulise toetuse tagamaid Ukrainale käimasoleva sõja ajal ja ohte agressori rahustamisel, samuti jagas oma pettumust liitlaste vastumeelsuse üle kuulata Eesti asjatundlikkust sellel teemal.

“Selles sõjas on üks agressor ja üks ohver. Neutraalsus ei saa olla meie positsioon selles sõjas. Neutraalsus tähendab ükskõiksust. Ükskõiksus Ukrainas toimuva jõhkruse ja vägivalla suhtes. Me teame neutraalsuse hinda, kui meil on abi ja keegi ei tule meile appi, ”sõnas ta.

Kaja Kallas vestlemas Terry McDonaldiga. Foto Tallinna Ülikooli Podcastist.

Mida võib arvata Hiina ametnike hiljutisest visiidist Vladimir Putini juurde? Ja kuidas kutsuda globaalsest lõunast Ukraina sõja ajal empaatiat ja toetust? Neile ja teistele küsimustele vastab Kaja Kallas Tallinna Ülikooli Podcasti värskes osas, mida esitletakse koos Eesti Maailmaga.

Related Posts

Jäta kommentaar