Venemaa saadab Eesti suursaadiku välja; Eesti vastab samaga

kõrval admin
0 kommenteerida

Eesti suursaadikul Moskvas Margus Laidrel on käsk Venemaalt lahkuda 7. veebruaril, teatas Venemaa välisministeerium 23. jaanuaril; Eesti teatas, et ei tagane pariteedi põhimõttest, mis tähendab, et samal kuupäeval peab Eestist lahkuma ka Venemaa suursaadik.

Suursaadik Margus Laidre kutsuti Venemaa välisministeeriumi, kus väljendati talle tugevat protesti seoses Eesti võimude tegevusega ning kästi 7. veebruaril Venemaalt lahkuda.

«Eesti juhtkond on viimastel aastatel teadlikult hävitanud suhteid Venemaaga. Tallinn on oma täieliku russofoobia ja vaenu õhutamisega meie riigi vastu tõusnud rahvusvahelises poliitikas uuele tasemele,“ seisis Venemaa ministeeriumi avalduses.

Eesti suursaadik Venemaal Margus Laidre. Eesti välisministeeriumi foto.

Venemaa sõnul on Eesti nüüd astunud uue ebasõbraliku sammu, vähendades Vene saatkonna suurust Tallinnas, kinnitades sellega võetud suunda Venemaa ja Eesti suhete kokkuvarisemisele. Venemaa otsustas vastuseks, et mõlema riigi suursaadikud asendatakse ajutiste asjade süüdistajatega.

„Kogu vastutus sellise olukorra kujunemise eest Venemaa ja Eesti suhetes lasub täielikult Eesti poolel. Jätkame Eesti juhtkonna vaenulikele sammudele reageerimist,” teatas Venemaa välisministeerium.

Eesti välisminister Urmas Reinsalu teatas 23. jaanuaril, et Eesti ei tagane pariteedi põhimõttest, mis tähendab, et 7. veebruaril peab Eestist lahkuma ka Venemaa suursaadik.

Venemaa sammud ei heiduta Eestit Ukraina toetamise jätkamisest

«Eesti võtab teadmiseks Venemaa tänase otsuse alandada diplomaatiline esindus ajutise ajutise asjaajaja tasemele. Eesti juhindub suhetes Venemaaga pariteedi põhimõttest, millest me ei tagane. See tähendab, et Venemaa suursaadik Tallinnas lahkub Eesti suursaadikuga samal ajal, 7. veebruaril,“ ütles Reinsalu.

«Venemaa sammud ei heiduta meid jätkamast täielikku toetust Ukrainale, mis on võidelnud oma suveräänsuse ja meie kõigi julgeoleku eest juba peaaegu aasta. Jätkame Ukraina toetamist olukorras, kus Venemaa kavandab ulatuslikke rünnakuid ning kutsume teisi sarnaselt mõtlevaid riike üles suurendama abi Ukrainale,“ lisas ta.

Naised protestivad 13. aprillil 2022 Tallinnas Venemaa saatkonna ees.

11. jaanuaril teavitas Eesti Venemaad otsusest, mille kohaselt peab Venemaa 1. veebruariks 2023 vähendama oma töötajate arvu kaheksale diplomaatilisele ametikohale ning 15 lähetatud haldus-, tehnilise- ja teenindustöötajani.

Otsuse eesmärk on saavutada saatkondade töötajate võrdsus, mis tähendab, et pealinnades tegutsevates Venemaa ja Eesti esindustes võrdsustatakse ametikohtade arv.

„Eesti peab pariteedi põhimõtet meie suhetes Venemaaga väga oluliseks. Arvestades asjaolu, et ründesõja ajal ei tegele Venemaa saatkonna töötajad Eesti-Vene suhete edendamisega, on meie hinnangul Venemaa saatkonna praegusel suurusel alust,“ ütles Reinsalu. aeg.

Related Posts

Jäta kommentaar