USA salateenistus avab Tallinnas regionaalse küberkoolitusprogrammi

kõrval admin
0 kommenteerida

Ameerika Ühendriikide salateenistus koostöös Eesti Julgeolekuteaduste Akadeemia ja Balti regionaalsete õiguskaitseasutustega avas 13. veebruaril Tallinnas uue küberkoolitusprogrammi.

Balti arvutite kohtuekspertiisi koolitusprogramm toob kokku õiguskaitseametnikud üle Baltikumi, et töötada välja uusi tehnikaid küberkurjategijate uurimiseks ja nende eest vastutusele võtmiseks.

Organisatsiooni eesmärk on harida, koolitada ja aidata varustada Balti piirkonna õiguskaitsepartnereid, et uurida kurjategijate poolt kasutatavaid uusi tehnoloogiaid, töödelda digitaalseid tõendeid ja reageerida võrgu sissetungidele.

Viieaastane programm, mille maksumus on 7 miljonit USA dollarit, koolitab sadu õiguskaitseametnikke kasutama uusimaid analüütilisi tehnikaid ja varustama neid kõige tipptasemel tehnoloogiatega, et pidada sammu uute ohtude ja muutuva rahvusvahelise maastikuga. küberkuritegevus.

Küberkuritegude uurimise võimekuse edasiseks parandamiseks

Programmi rahastab USA välisministeeriumi rahvusvaheliste narko- ja õiguskaitseküsimuste büroo.

USA suursaadiku kandidaat George P. Kent ühines Eesti juhtiva riigiprokuröri Dilaila Nahkur-Tammiksaare, Eesti julgeolekuteaduste akadeemia rektori kohusetäitja Ingrid Vetka ning politsei- ja piirivalvekolledži direktori Kristian Jaaniga. avada koolitus.

USA uus suursaadik Eestis George P. Kent. USA saatkonna foto, üldkasutatav.

Oma sõnavõtus rõhutas Kent piirkondliku õiguskaitsealase koostöö tähtsust pahatahtliku kübertegevuse vastu võitlemisel.

„Meil on hea meel avada see oluline küberkoolitus, mis ei tugevda mitte ainult USA-Eesti õiguskaitsealast partnerlust, vaid ka koostööd üle Baltikumi. Olen kindel, et see programm parandab veelgi meie suutlikkust lunavara ja muid küberkuritegusid ühiselt uurida ning lõpuks tugevdab meie ühist turvalisust,“ ütles Kent.

Related Posts

Jäta kommentaar