USA lähetab Poolast Eestisse hävitajaid F-22

kõrval admin
0 kommenteerida

Ameerika Ühendriikide õhuvägi on paigutanud Eestile Ämari lennubaasi idatiivale NATO liitlaste õhuväejuhatuse missiooni toetavad hävitajad F-22.

Lennukid paigutati 8. mail eesmärgiga tõrjuda agressiooni Läänemere piirkonnas, teatas NATO avalduses, nimetades seda lennukaks võitluseks.

USA hävitajad liitusid oma Eurofighter Typhoonidega NATO õhuturbemissiooni Ämarist välja viivate kuningliku õhuväe kolleegidega.

„Aprilli alguses paigutas Langley-Eustice ühendbaasi 94. ekspeditsiooni hävitajate eskadrill Poola Powidzi lennubaasi 12 lennukit F-22, et toetada kriitilist missiooni, mis suurendab alliansi integreeritud õhu- ja raketitõrje ning vastuintegreeritud õhutõrjesüsteemi võimeid, et tagada ohutus. piiri piki NATO idatiiva,” teatas NATO.

Võimalike ohtude ärahoidmine ja leevendamine

„Vägede kiire suunamine Läänemere piirkonda tõstab esile liitlasvägede operatsioonivalmidust ja nende võimet reageerida NATO territooriumi kaitsmiseks. Täiustatud asend võimaldab alliansil ära hoida ja leevendada võimalikke õhu- ja raketiohte. Air Shielding missioon on puhtalt kaitsemissioon, mille eesmärk on kaitsta ja kaitsta liitlaste territooriumi ja elanikkonda ning see on NATO heidutus- ja kaitsepositsiooni põhikomponent.

F-22 Raptori piloot 95. hävitajate eskadrillist Eesti Ämari lennubaasis aastal 2016. Eesti Kaitseväe foto.

NATO sõnul “asuvad Eesti, Läti ja Leedu kriitilisel õhu-, maa- ja merekoridoril, mis nõuab liitlaste koordineeritud lähenemist, et säilitada ja säilitada rahvusvaheline manööverdamisvabadus kogu piirkonnas”.

Allianss märkis, et selle integreeritud õhu- ja raketitõrjestruktuur hõlmab õhu-, maa-, mere-, kosmose- ja kübervaldkondi, et anda täielikku teadlikkust õhuruumist, millega seisavad silmitsi keeruliste vastase ohtudega. “Kuna suure manööverdusvõimega stealth-lennuk, F-22 on kavandatud kiiresti projitseerima domineerimist, tungima läbi arenevatest ohtudest ja saavutama üleoleku õhus,” ütles NATO.

Related Posts

Jäta kommentaar