USA kaitseminister külastab Eestit, kinnitab taas tugevat partnerlust

kõrval admin
0 kommenteerida

16. veebruaril külastas Eestit USA kaitseminister Lloyd Austin, kes kinnitas tugevat julgeolekupartnerlust kahe riigi vahel ning rõhutas ühist otsustavust Venemaa provotseerimata ja põhjendamatu sõja ees Ukraina vastu.

“USA on jätkuvalt vankumatult pühendunud meie Balti liitlaste vabadusele ja suveräänsusele ning oleme teiega ühtsed, et heidutada ja kaitsta mis tahes ohtu meie ühisele julgeolekule,” ütles Austin Eesti kaitseministeeriumis peetud sõnavõtus. Ühtlasi tänas ta Eestit tugeva toetuse eest Ukrainale, nimetades USA saatkonna teatel Eesti juhtkonda “säravaks eeskujuks kõigile riikidele”.

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul kinnitasid tema ja Austin taas Eesti ja USA strateegilist suhet, mis täna väljendub jalaväe- ja HIMARS-üksustes, mis teenivad täna kõrvuti meie kaitseväega, tugevdades mõlema Eesti julgeolekut. ja kogu NATO.

“Samas on möödunud aasta kinnitanud, et Venemaa ambitsioonid lääne suunas ei ole muutunud ja meie idanaaber on jätkuvalt meile ühiselt suurim oht,” lisas Pevkur.

USA kaitseminister Lloyd Austin Tallinnas 16. veebruaril. Foto Martin Vesberg.

Kallas: Ukraina jaoks on eksistentsiaalselt oluline võita

Eesti peaminister Kaja Kallas tänas Austinit ja USA panuse eest Ukraina toetamisel ja NATO tugevdamisel.

“Meie kahepoolne kaitsekoostöö ja nende kohalolek siin on võtmetähtsusega Eesti ja alliansi julgeoleku tagamisel, Venemaa heidutamisel ja sealt lähtuvatele ohtudele vastu seista,” ütles Kallas.

“Demokraatliku ja reeglitepõhise maailmakorra jaoks on eksistentsiaalselt oluline, et Ukraina võidaks selle sõja. See, kuidas Ukraina võidab ja Venemaa kaotab, mõjutab Euroopa julgeolekut tervikuna veel pikka aega. Ukraina võidu tagamiseks tuleb jätkata ja suurendada liitlaste sõjalist abi ning piirata Venemaa võimalusi oma vallutussõda rahastada,“ lisas ta.

USA kaitseminister Lloyd Austin kohtub 16. veebruaril Tallinnas Eesti peaministri Kaja Kallasega. Foto Martin Vesberg.

Tallinna visiidil kohtus Austin ka praegu Eestisse lähetatud USA sõjaväelaste ja Eesti kaitseväelastega, et rõhutada nende töö tähtsust liitlaste valmisolekusse ja lahingutõhususse ning USA-Eesti kaitsepartnerluse edendamisel.

Related Posts

Jäta kommentaar