Tallinn võõrustab NATO-ELi ümarlauda

kõrval admin
0 kommenteerida

20. aprillil toimub Tallinnas Eesti Atlandi Lepingu Ühingu eestvedamisel 11. NATO-EL Ümarlaud.

NATO-EL Ümarlaud on iga-aastane rahvusvaheline konverents, mille eesmärk on täiendada noorte teadmisi välis- ja julgeolekupoliitikast, arutades NATO tegevuspõhimõtteid ning NATO ja EL-i vahelise töö ja koostööga seotud võtmeküsimusi.

Inglise keeles toimuvad paneeldiskussioonid keskenduvad sel aastal Venemaa ja Ukraina vahelisele sõjale, pingetele NATO ja Hiina vahel ning transatlantilisele koostööle ning ühistele ohtudele ja neile reageerimisele.

Konverentsi avab Eesti president Alar Karis ning esinejateks on NATO avaliku diplomaatia asepeasekretär Baiba Braze, endine Eesti kaitseväe juhataja, europarlamendi saadik Riho Terras ja USA suursaadik Eestis George. P. Kent.

GLOBSECi mõttekoja vanem asepresident ja üks ürituse esinejatest John Barter ütles BNS-ile, et maailm on “väga hirmutav koht”.

“Artikkel 5 on olnud NATO tugisammas üle 70 aasta, kuid see sammas laguneb, kui me ei investeeri oma kollektiivkaitsesse. Meie relvajõud tuleb muuta lahinguvalmis, et täita NATO idatiival heidutavat rolli. See ei tähenda ainult raha kulutamist, vaid ka töövõime tagamist. Ainult tõelise võimu demonstreerimine heidutab Venemaad ja kaitseb Euroopat. Venemaa on võltsriik ja Ukraina on Euroopa – me peame Ukrainat toetama, Ukraina peab võitma, ebaõnnestumine pole valik. Meie vabadust tuleb kaitsta,” ütles Barter.

NATO-EL Ümarlaud Tallinnas 2022. Eesti Atlandi Lepingu Ühingu foto.

Organisatsiooni korraldatavale üritusele oodatakse ametnikke 22 erinevast riigist Eesti Atlandi Lepingu Ühing koostöös NATO avaliku diplomaatia osakonna, Friedrich Eberti Fondi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ning Eesti kaitse- ja välisministeeriumiga.

Related Posts

Jäta kommentaar