EKRE süüdistab teadlast Viljar Veebelit, Eesti meediat nende väidetava Wagneri seose pärast

kõrval admin
0 kommenteerida

Opositsiooniline Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – kõnekeeles EKRE – teatas, et esitab lähipäevil hagihoiatuse Balti Kaitsekolledži teaduri Viljar Veebeli vastu, kes erakonna väitel esitas rahvusvahelisele väljaandele Politico valeandmeid. Veebelit tsiteerinud Eesti meediaväljaannete vastu, kuna EKRE nõuab nende väidete ümberlükkamist ja vabandust.

Erakond nõuab ka, et Veebel ja Eesti meedia lõpetaksid viivitamatult EKRE poolt nimetatavate valeväidete levitamise ning lisaksid nendele väidetele selge teate, teavitades lugejaid nende ebatäpsusest juba sel nädalal ning samas mahus ja sama nähtaval kujul kui algselt avaldati. väited.

Vastasel juhul esitab erakond hagi kõigi väljaannete väljaandjate ja teiste väidetavat laimu levitanud isikute vastu, nõudes ebaõigete andmete ümberlükkamist, kahjuliku käitumise lõpetamist ja kahju hüvitamist.

EKRE väitel pole erakonnal kunagi olnud kokkupuuteid Wagneri grupeeringu ega ühegi teise Venemaa organisatsiooniga ning nimetab vastupidiseid avaldusi tahtlikuks desinformatsiooniks, mille eesmärk on mõjutada 5. märtsil toimuvate parlamendivalimiste tulemust. .

EKRE ähvardab kohtuga Balti Kaitsekolledži teaduri Viljar Veebeli ja Eesti meedia vastu. Pildil kohtuniku nupp. Tingey vigastuste advokaadibüroo foto saidil Unsplash.

Politico: Wagner püüdis sekkuda Eesti poliitikasse

Erakond tõi välja, et eelmiste riigikogu valimiste eel esitas reformierakondlase Eerik-Niiles Krossi elukaaslane Mary Kross politseile võltskaebuse selle kohta, et Tallinnas Stroomi rannas rünnati välismaalast, millega üritati alustada. laimukampaania EKRE vastu.

Politico teatas 18. veebruaril et Venemaa poolsõjaväeline rühmitus Wagner kavatses 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimiste eel EKRE-t toetada, selgub Politico läbi vaadatud ja avatud lähtekoodiga teavet kasutavate ekspertide poolt kinnitatud strateegiamemost. Wagner üritas Politico andmetel EKRE kaudu sekkuda poliitilisse süsteemi Eestis.

Väljaanne tsiteeris Balti Kaitsekolledži teadurit Viljar Veebelit, kes ütles: “Koostöö sai alguse sellest, et EKRE tahtis olla radikaalselt liberaalsete parteide vastane ja neil oli hea meel selle väga professionaalselt koostatud paketi vastuvõtmise üle.” Kas operatiivtöötajad ei saanud aru, pole selge. Politico andmetel viis see konkreetse plaani ellu enne 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimisi.

Related Posts

Jäta kommentaar