Eesti võõrustab rahvusvahelist küberkaitseõppust

kõrval admin
0 kommenteerida

18. – 21. aprillini toimub Tallinnas NATO Kooperatiivse küberkaitse tippkeskuses maailma üks suurimaid otsetulega küberkaitseõppusi Locked Shields 2023; osaleb üle 3000 osaleja 38 riigist.

Locked Shields on õppus “punane meeskond vs sinine meeskond”, kus “sinised meeskonnad” koosnevad NATO küberkaitse koostöö tippkeskuse liikmesriikidest ja nende partnerriikidest; “sinine meeskond” peab kaitsma kriitilist infrastruktuuri “punase meeskonna” küberrünnakute eest.

Lisaks süsteemide kaitsmisele peavad meeskonnad teatama vahejuhtumitest, ellu viima strateegilisi otsuseid ning lahendama kohtuekspertiisi, juriidilisi ja meediaprobleeme. Õppuse kava koostas 400 korraldajat, luues selle tarbeks enam kui 5500 virtuaalset süsteemi.

„Ükski teine ​​küberkaitseõppus ei paku nii spetsiifilist ja üksikasjalikku kogemust kui Locked Shields. Kakskümmend neli sinist meeskonda kogu maailmast peavad hoidma kriitilist infrastruktuuri ja IT-süsteeme töökorras. Meeskonnad saavad demonstreerida, kui hästi suudavad süsteeme reaalsetes olukordades ja kõrgel pingel töös hoida,“ ütles keskuse direktor Mart Noorma.

Lisaks tehnilistele aspektidele on Locked Shieldsis sama oluline roll strateegial ja koostööl.

“Tehnilised spetsialistid ei suuda küberkriisi üksi lahendada. Tavaliselt on erinevate valitsusasutuste ja elualade otsustajad ja eksperdid need, kes püüavad rünnakuid tõrjuda,“ lisas Noorma.

Õppus Locked Shields 2018. NATO Küberkaitse koostöö tippkeskus.

Küberrünnak võib eskaleeruda julgeolekukriisiks

“Seetõttu keskendume lisaks küberkaitsele Locked Shieldsis strateegiamängudele, juriidilistele probleemidele ja kriisikommunikatsioonile. Koostöö peab olema kiire, sest suur küberrünnak võib kiiresti eskaleeruda ulatuslikuks julgeolekukriisiks ning sedasorti õppused võimaldavad meil paremini valmistuda.

“Sinised meeskonnad” esindavad riiklikke küberkiirreageerimisrühmi, mis on paigutatud väljamõeldud riigi abistamiseks ulatuslike küberrünnakute korral. Nende ülesandeks on kaitsta teeseldud riigi infosüsteeme ja kriitilist infrastruktuuri tuhandete rünnakute eest, teha kriisiolukorras juhtimisotsuseid ja tagada otsuste läbimõeldus.

Locked Shields 2022 mängus tõusis Soome “sinine meeskond” esikohale, demonstreerides tugevat võrgu- ja veebikaitset, ning paistsid silma olukorrast aruandluses.

Locked Shieldsi korraldab Tallinnas NATO Küberkaitse Kooperatiivkeskus 2010. aastast.

NATO Cooperative Cyber ​​Defense Excellence Center on NATO akrediteeritud teadmiste keskus, mis pakub ainulaadset interdistsiplinaarset lähenemist kõige olulisematele küberkaitseprobleemidele. Keskuse südameks on mitmekesine rühm rahvusvahelisi eksperte sõjaväest, valitsusest, akadeemilistest ringkondadest ja tööstusest, kes esindavad praegu 39 sponsor- ja panustavat riiki.

Related Posts

Jäta kommentaar