Eesti lükkab tagasi Venemaa nõudmise võtta maha Putini-vastane plakat

kõrval admin
0 kommenteerida

Venemaa võimud taotlesid kohtumist Eesti politsei esindajatega, et nõuda neilt Eesti-Vene piiri äärde Narva kindlusele paigutatud plakati eemaldamist, mis nimetab Venemaa presidenti Vladimir Putinit sõjakurjategijaks, kirjutab piirkonnaleht Põhjarannik.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi ütles, et Eesti ja Venemaa piirivalve esindajad kohtusid teisipäeval kell 10 Narva piirisillal.

«Tänase planeerimata kohtumise algatas Vene pool. Muuhulgas arutati Narva muuseumi seinale paigaldatud plakatit, mille eemaldamist Venemaa esindajad meie piirivalvuritelt nõudsid,” rääkis Püvi.

Politsei- ja piirivalveameti ametnikud ütlesid Venemaa esindajatele, et selline plakat ei ole Eestis keelatud, nad lähtuvad oma töös Eesti seadustest ning Venemaa ametnikel pole põhjust plakati eemaldamist nõuda.

Narva Muuseum asetas teisipäeva hommikul kindlusemüürile hiiglasliku plakati kirjaga “Putin sõjakurjategija”, mis on selgelt näha üle jõe Venemaale.

Eesti-Vene piiri äärde Narva kindlusele paigutatud plakat, mis nimetab Venemaa presidenti Vladimir Putinit sõjakurjategijaks. Foto Narva Muuseum.

Teisel pool jõge Ivangorodis kavandab Venemaa teisipäeval suurejoonelist 9. mai tähistamist. Kontserdilava ja suured ekraanid on paigutatud Sõpruse silla lähedusse nii, et need on Eesti poolel hästi nähtavad.

Teisel pool jõge Ivangorodis kavandab Venemaa teisipäeval suurejoonelist 9. mai tähistamist. Foto Narva Muuseum.

Kui Ivangorodi pidustustel osalevad inimesed peaksid pilgu Eesti poole pöörama, näevad nad plakatit, mis kuulutab Putini sõjakurjategijaks. Seda peaksid märkama ka need narvalased, kes plaanivad seda kontserti Eesti-poolsest jõest vaatama tulla.

Narva jõgi eraldab Eesti linna Narva (vasakul) ja Venemaa linna Ivangorodi (paremal). Foto Marvin Kuhr.

Narva asub Eesti idapoolses äärmises punktis, Eesti-Vene rahvusvahelise piiri moodustava Narva jõe läänekaldal. Üle 54 000 elanikuga Narva on Eesti suuruselt kolmas linn Tallinna ja Tartu järel. Narva on valdavalt venekeelne linn.

Related Posts

Jäta kommentaar