Eesti droonid liituvad Ukraina drooniarmeega

kõrval admin
0 kommenteerida

Esimesed üheksa Eesti ettevõtjate ja elanike pakutavat drooni on liitunud Ukraina “droonide armeega” – kampaaniaga, mille eesmärk on hankida tuhandeid droone, et jälgida Ukraina rindejoont ja pakkuda tõhusat vastust Venemaa rünnakutele; järgmised 10 drooni on teel Ukrainasse.

Eesti tarnitavad droonid saadetakse olenevalt drooni parameetritest ja olukorrast lahingurindel sinna, kus neid kõige rohkem vaja on.

Esimesed üheksa drooni andis Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk “droonide armee” koordinaatorile kindral Juri Štšõholile üle.

“Kingitud üldtarbedroonid võimaldavad Ukraina armeel parandada oma luurevõimet rühmas, isegi rühma tasemel. Kiirluure päästab elusid kiiresti muutuvas lahinguolukorras,“ ütles organisatsiooni kaasasutaja Jaak Ennuste. Herojam SlavaEesti vabaühendus, mis korraldab droonide annetamist.

Jaanika Merilo ja Jaak Ennuste asutasid Eesti vabaühendust Herojam Slava, mis korraldab Ukrainale droonide annetamist. Foto MTÜ Herojam Slava.

Projekt “Droniarmee” käivitati Ukraina presidendi Volodymyr Zelensky projekti United24 raames ning seda koordineerivad Ukraina digitaalse transformatsiooni ministeerium ja riigi kindralstaap. Peastaap teab kõige paremini Ukraina kaitsjate hetkevajadusi ning annetajad võivad olla kindlad, et droonid saadetakse sinna, kus neist kõige rohkem abi on.

Related Posts

Jäta kommentaar